Znaleziono 0 artykułów
15.05.2021

Noc Muzeów w Fabryce Czekolady E. Wedel

15.05.2021
Fot. materiały prasowe

Podczas 17. edycji Nocy Muzeów w 180. instytucjach w całej Polsce czekają na odwiedzających atrakcje. Jedną z nich jest wirtualny spacer po Fabryce Czekolady E. Wedel w Warszawie.

Od spotkań online, przez spacery tematyczne, po wystawy – Noc Muzeów to jedno z najciekawszych wydarzeń kulturalnych roku. Tego wieczoru blisko 200 instytucji – muzeów, galerii sztuki, ale również miejsc o szczególnej historii – w całej Polsce przygotowało wyjątkowe atrakcje dla zwiedzających. Jak co roku w wydarzeniu bierze udział również Fabryka Czekolady E. Wedel.

Fot. materiały prasowe

Historia fabryki na praskim Kamionku, która na dobre wpisała się w krajobraz stolicy, sięga lat 30. XX wieku. Na co dzień jej drzwi pozostają zamknięte, dlatego gdy raz do roku, przy okazji Nocy Muzeów, właściciele zapraszali za kulisy produkcji kultowych słodyczy, przed budynkiem ustawiały się kolejki. W tym roku zwiedzanie odbędzie się w formie wirtualnych spacerów.

Na zwiedzających czekać będą aż cztery trasy spaceru – odpowiadające kultowym słodkościom Venus, Ptasie Mleczko i Torcik Wedlowski oraz Galeria Rzeźb i Gabinet Historyczny. Podczas spaceru będziemy mogli odwiedzić gabinet Jana Wedla, obejrzeć galerię czekoladowych rzeźb i dekorowanie Torcika Wedlowskiego albo dowiedzieć się, jak powstaje czekolada.

W tym roku marka E.Wedel zdecydowała się także pokazać linię produkcyjną, na której powstają kultowe pianki Ptasie Mleczko®. To niezwykłe miejsce nigdy wcześniej nie było prezentowane szerokiej publiczności, ponieważ zarówno receptura, jak i produkcja pianek są pilnie strzeżone.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij