Znaleziono 0 artykułów
11.09.2019

Nowa książka Eleny Ferrante już jesienią

11.09.2019
Gaia Girace (Lila) i Margherita Mazzucco (Elena) w serialowej ekranizacji "Genialnej przyjaciółki" (Fot. materiały prasowe HBO)

Autorka „Genialnej przyjaciółki” ponownie zabierze czytelników do Neapolu. Nowa powieść pisarki ukaże się we Włoszech już 7 listopada.

„Dwa lata przed tym, jak ojciec odszedł z domu, powiedział do mojej matki, że jestem bardzo brzydka” – brzmi pierwsze zdanie nowej książki Eleny Ferrante, której włoska premiera zaplanowana jest na 7 listopada. O tym, że pisarka pracuje nad nową książką, mówiono od dawna, ale sama autorka odnosiła się do doniesień bardzo zachowawczo: – Piszę zawsze, to mój sposób na oszukanie czasu – mówiła w nielicznych wywiadach, przy okazji przemycając wskazówki na temat nowej powieści.

Z fragmentu opublikowanego przez amerykańskiego wydawcę, wynika, że akcja powieści znów będzie toczyła się w Neapolu. Bohaterka i jej rodzina mieszkają w dzielnicy Rione Alto, czyli po drugiej stronie miasta niż Rione Luzzatti, w którym dorastały bohaterki cyklu neapolitańskiego. Tytuł książki nie jest jeszcze znany, podobnie jak data polskiej premiery. Będzie to pierwsza powieściowa publikacja Eleny Ferrante od sukcesu historii Eleny i Lily, opisanej w tetrologii („Genialna przyjaciółka”, „Historia pewnego nazwiska”, „Historia ucieczki” i „Historia zaginionej dziewczynki”).

Elena Ferrante to włoska pisarka, która zdobyła uznanie zarówno krytyków, jak i czytelników. Jej powieści sprzedały się w ponad 5,5 milionowym nakładzie w 42 krajach. Mimo sukcesu, autorka pozostaje anonimowa. Elena Ferrante to pseudonim artystyczny, a jej prawdziwe imię i nazwisko oraz wizerunek pozostają oficjalnie nieznane, chociaż dziennikarze od lat prześcigają się w domysłach na temat prawdziwej tożsamości autorki. 

To nie koniec dobrych wiadomości dla fanów twórczości Włoszki. HBO pracuje właśnie nad drugim sezonem ekranizacji "Genialnej przyjaciółki". Data premiery nie jest jeszcze znana.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij