Znaleziono 0 artykułów
21.04.2022

„Hedonist. Variété Show” w Fabryce Norblina

21.04.2022
(Fot. materiały prasowe)

24 kwietnia odbędzie się kolejne widowisko z cyklu „Hedonist. Variété Show” – pokazy akrobatyki powietrznej, burleski, iluzji czy żonglerki, zorganizowane przez Fundację Fabryki Norblina i Kolektyw Inicjatyw Nowocyrkowych. Na warszawskiej scenie w Food Town zobaczymy takich artystów, jak Betty Q, Maciej Pęda, Maria Gawlik i Vincent Grotesque.

„Hedonist. Variété Show” to cykl czterech spotkań łączących koncert muzyki na żywo, teatr i pokaz sztuk nowocyrkowych. W kwietniowym programie edycji zaplanowano pokazy pole dance, burleski, akrobatyki z wykorzystaniem koła akrobatycznego (german wheel), specjalnych pasów czy szarfy. Najbliższe spotkanie z nowym cyrkiem to także żonglerka w rozmaitych, niecodziennych odsłonach, między innymi akrobatycznej czy z diabolo oraz pokaz ze specjalnymi rekwizytami wykorzystującymi efekty świetlne. Na scenie w Food Town w Fabryce Norblina w Warszawie wystąpi międzynarodowe grono profesjonalistów będących laureatami licznych konkursów krajowych i międzynarodowych.

Po raz kolejny zaprezentujemy widzom piękno akrobatyki, sztuki cyrkowej oraz sensualnego opowiadania ciałem. Cały show, dzięki przemyślanej oprawie wizualnej i artystycznej, jest utrzymany w klimacie paryskiego Crazy Horse, Wintergarten w Berlinie czy londyńskiego Proud Embankment – mówi Patrycja Słomczyńska z Fundacji Fabryki Norblina.

Wydarzenie poprowadzi Anna Dzilińska producentka, performerka, propagatorka nowego cyrku, dziennikarka i lektorka. Towarzyszyć jej będzie także Vincent Grotesque – performer i artysta uliczny, a o porządek na scenie zadba Aleksandra Rurz Olszewska.

Na scenie wystąpią: Marysia Gawlik (taniec na szarfie), Julian Waglewski (german wheel), Garuaz el Houceine (sztrabaty oraz krzesła ekwilibrystyczne), Antirabbity (pixel poi), Maria Rozbicka i Maciej Czarski (pole dane), Maciej Czarski, Antek Borodziuk, Mateusz Czwojdziński (akrożonglerka), Betty Q (burleska), Maciej Pęda (iluzja), Luis i Nando (żonglerka diabolo i gitara hiszpańska). O oprawę muzyczną zadba zespół w składzie Tomasz Mądzielewski, Jowita Łasecka i Przemysław Zalewski.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij