Znaleziono 0 artykułów
28.03.2023

Warsaw Spring: Nowe targi sztuki w Warszawie

28.03.2023
Magdalena Karpińska

Na pytanie, jaka jest dziś sztuka w Polsce organizatorzy odpowiadają: „Wciąż rześka, czasem nieokrzesana, a jednocześnie profesjonalna i na światowym poziomie. Międzynarodowa i lokalna na raz”. 16 prywatnych galerii w otworzy się w Warszawie w weekend, od  31 marca do 2 kwietnia 2023, dla szerokiej publiczności.

Warsaw Spring to, jak deklarują organizatorzy, pierwsze warszawskie targi sztuki, odbywające się w galeriach. Formuła jest prosta i odpowiada na potrzeby odbiorców. Przez cały weekend, od 31 marca do 2 kwietnia, codziennie między 12.00 a 19.00 najlepsze warszawskie galerie zaprezentują się przed szeroką publicznością, przedstawiając wyselekcjonowane prace reprezentowanych przez siebie artystów – bez tekstów kuratorskich, formuły wystawy czy dodatkowych narracji. Liczą się pojedyncze obiekty, które mogą być potraktowane jako indywidualne wypowiedzi artystyczne, wizytówki galerii. Mogą też zostać uznane za inwestycje, co wydaje się tym bardziej prawdopodobne, że od początku pandemii rynek sztuki w Polsce rozwija się w rekordowym tempie.

Cezary Poniatowski, galeria Stereo

„Warsaw Spring to próba uchwycenia tego wyjątkowego momentu. Będzie to nie tylko okazja do obejrzenia fantastycznej sztuki, poszerzenia swojej kolekcji, ale i pretekst do integracji środowiska kolekcjonerskiego” – zapraszają organizatorzy na stronie internetowej wydarzenia. Zaznaczają, że Warsaw Spring będzie też okazją do spotkań i dyskusji.

W wydarzeniu wezmą udział następujące galerie: BWA Warszawa, Dawid Radziszewski, Gunia Nowik Gallery, Import Export, Le Guern, LETO, lokal_30, Monopol, Piktogram, Pola Magnetyczne, Polana Institute, Raster, Stereo, Szara, wanda, Wschód.

Fot. Materiały prasowe

Warsaw Spring, od 31 marca do 2 kwietnia 2023, codziennie od 12.00 do 19.00; warsawspring.pl.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij