Znaleziono 0 artykułów
02.01.2019

Nowość na Netfliksie: serial „Sex Education” z Gillian Anderson

02.01.2019
Gillian Anderson i Asa Butterfield (Fot. materiały prasowe)

Już 11 stycznia na platformę trafi brytyjska produkcja z udziałem gwiazdy „Z archiwum X” w roli seksuolożki i matki nastoletniego syna.

„Widziałam, że próbujesz się masturbować. Chcesz o tym porozmawiać?” – pyta Jean swojego nastoletniego syna Otisa. Tak zaczyna się zwiastun serialu „Sex Education” z Gillian Anderson w roli seksuolożki wychowującej nastoletniego syna (Asa Butterfield znany m.in. z „Hugo”). 

Niemal równo rok po netfliksowej premierze serialu „The End of the F***ing World” (na drugi sezon czekamy z niecierpliwością!), który też łączył brytyjski humor z wnikliwą obserwacją psychiki dorastających dzieciaków, na platformę trafi produkcja równie ambitna, co bezpretensjonalna.

Butterfield z Emmą Mackey (Fot. materiały prasowe)

Rok 2018 należał w Polsce bez wątpienia do Anji Rubik, która wydając podręcznik „#SEXEDPL”, dokonała rewolucji obyczajowej. W Wielkiej Brytanii wydarzyła się ona wcześniej, co nie znaczy, że nastolatkom nie przyda się odrobina dodatkowej wiedzy... Z tego założenia wychodzi Otis, który we współpracy z nową przyjaciółką Maeve (w tej roli debiutantka Emma Mackey przypominająca młodą Margot Robbie) i nalepszym kumplem, Jacksonem postanawia wykorzystać wiedzę mamy, żeby pomóc zagubionym rówieśnikom. Otwierając w szkole własną „poradnię”, zaczynają poznawać szczegóły intymnego życia kolegów.

Butterfield z Kedarem Williamsem-Stirlingiem (Fot. materiały prasowe)

Ośmioodcinkowy serial mamy zamiar połknąć na jednym posiedzeniu. Zwłaszcza że Gillian Anderson w platynowej peruce i z cudownym angielskim akcentem przypomina trochę... Mirandę Priestly z filmu „Diabeł ubiera się u Prady”. Nie mówiąc już o tym, że od czasu udanego „Upadku” z Jamiem Dornanem, czekaliśmy na kolejny występ Anderson na małym ekranie. Nowa odsłona „Z archiwum X” niestety zawiodła, mimo tajemniczej jak niegdyś Dany Scully.  

Zobacz zwiastun serialu:

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij