Znaleziono 0 artykułów
12.07.2022

Nowy drop marki Bettter

12.07.2022
Fot. Materiały prasowe

Bettter powraca z dziewiątym dropem, zainspirowanym kulturą raveów. Nazwany został „Mryia”, czyli sen, marzenie. Ukraińska marka, stworzona przez Julie Pelipas, przypomina, że o szacunek, różnorodność i wolność wciąż trzeba walczyć.

Modele i modelki na białym tle, tańczący w futurystycznej odzieży do muzyki techno, chodzący w krawatach po bieżni, biegnący po lesie w neonowych kostiumach – czy to kadr z dystopijnego filmu? Nie, takie sceny przedstawia wideo, promujące nowy drop Bettter, marki Julie Pelipas, wieloletniej szefowej działu modowego „Vogue Ukraine”, zachwycającej stylem, w którym elegancja łączy się z nonszalancją.

Nowy drop Bettter nazywa się Mryia, co po ukraińsku znaczy sen, marzenie. Stworzony został we współpracy z Dover Street Market i nawiązuje do ukraińskiej kultury raveowej.

Fot. Materiały prasowe

Rave symbolizuje wolność, różnorodność, szacunek, czyli wartości, które wydawały się nienaruszalne w XXI wieku. Teraz Ukraina musi ich bronić bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Dla marki rave oznacza też marzenie o przyszłości, w której pokój łączyć się będzie z nieskrępowaną kreatywnością. Jednocześnie estetyka techno nawiązuje do głównego założenia Better – działanie marki opiera się bowiem na upcyklingu. Duch przyjemnego szaleństwa, obecny w techno, Bettter wykorzystuje w modzie – tworząc płaszcze przeciwdeszczowe z namiotów czy patchworkowe stroje kąpielowe z odzieży dla rowerzystów. Wśród stylizacji Bettter znajdziecie koszulki termiczne, łączone z plisowanymi spódnicami czy holograficzne gogle, dobrane do luźnych garniturów. Jak wyjaśniają twórcy marki, ludzkość wyprodukowała już wszystkie potrzebne ubrania, teraz potrzebny jest tylko upcykling.

Projektanci Bettter opierają się na algorytmach, które pomagają im zarówno w procesie wymyślania ubrań, jak też tworzenia ich. Pelipas zaczynała od szukania materiałów na bazarze z ubraniami z drugiej ręki z Kijowa, korzystała też z niewykorzystanych materiałów produkcyjnych. Jak mówiła w 2020 roku „Vogueowi”, praca z wykorzystaniem strojów vintage oraz starych tkanin była dla niej jak „naprawianie życia”.

Teraz stawia na to, aby ubrania przerabiane przez Bettter były nie tylko efektywne wizualnie, ale także żeby noszenie ich stawało się ciekawym przeżyciem. Co można uznać za esencję stylu i kultury rave.

Iga Trydulska
Proszę czekać..
Zamknij