Znaleziono 0 artykułów
20.05.2020

Oglądaj pierwszy reality show o vogueingu

20.05.2020
Jameela Jamil zasiądzie w jury programu (fot. Getty Images)

Na fali sukcesu serialu „Pose” HBO zapowiedziało program o scenie ballroomowej. Premiera „Legendary” już 27 maja.

„Legendary”, program rozrywkowy HBO Max, jeszcze przed premierą spotkał się z falą krytyki. Kontrowersje wzbudził udział Jameeli Jamil (znanej z „Dobrego miejsca”). Powątpiewano, czy aktorka zna się na ballroomie. Finalnie gwiazda wystąpi jako jurorka u boku raperki Megan Thee Stallion, choreografki Leiomy Maldonado i stylisty Law Roacha. Program poprowadzą Dashaun Wesley i DJ MikeQ.

Osiem drużyn będzie rywalizować w wyścigu o nagrodę główną – sto tysięcy dolarów. Podczas dziewięciu odcinków uczestnicy zaprezentują swoje stylizacje i talenty na wybiegu. Wszystko zostanie utrzymane w duchu vogueingu rodem z nowojorskiego Harlemu. Program ma za zadanie normalizować kulturę społeczności LGBTQ+ i inspirować do odważnych kreacji.

„Legendary” opowie historie uczestników, łącząc sztukę z modą i performancem. Zjawiskowe bale i oryginalne stylizacje mają za zadanie szokować jurorów. Program nawiązuje charakterem do słynnego serialu Ryana Murphy’ego, znanego z „American Horror Story” czy “Hollywood” – „Pose”. W produkcji możemy podziwiać świat nowojorskiego voguingu lat 80., w którym przepych i ekstrawagancja grają główną rolę. „Pose” opowiada o uprzedzeniach i wykluczeniu, ale także o potędze rodziny i przyjaźni. „Legendary” ma szansę przedstawić ballroom w równie spektakularny sposób.

 

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij