Znaleziono 0 artykułów
05.03.2021

Zobacz wystawę „Działy otwarte / Działy zamknięte”

05.03.2021
(Fot. Materiały prasowe)

Z okazji trzecich urodzin „Vogue Polska” zaprasza na weekendowe zwiedzanie jubileuszowej wystawy Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

„Gdybym miała zgadywać, co zobaczę na wystawie poświęconej jubileuszowi Muzeum Włókiennictwa, raczej nie wpadłabym, że zastanę tam dywan ku czci reformy wojewódzkiej z 1975 roku. Tymczasem zastałam. Jest imponujący, zajmuje kawał ściany i przedstawia mapę Polski, na niej 49 herbów miast zwieńczone współczesnym godłem. Orzeł bowiem, inaczej niż w PRL, ma na głowie koronę. Jak twierdzi Marcin Różyc, kurator tej części ekspozycji, koronę doszyto po 1989 roku. Praca Haliny Ładanowskiej pochodzi z lat 1975–1976, wtedy na pewno miał gołą głowę. A to nie koniec zaskoczeń” – napisała w recenzji wystawy Aleksandra Boćkowska. 

W 2020 r. Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi obchodziło 60. rocznicę powstania. Z tej okazji główna kuratorka muzeum Marta Kowalewska otworzyła magazyny i archiwa przed artystkami: Dominiką Krogulską-Czekalską i Małgorzatą Markiewicz oraz Marcinem Różycem. Wspólnie zrobili jubileuszową wystawę, która jest fascynującą opowieścią o związkach tkanin z wieloma dziedzinami życia.
Marcin Różyc, kurator, krytyk mody i pracownik CMWŁ, ale też stały autor „Vogue Polska” oprowadzi was po tej niezwykłej ekspozycji.

Czas trwania: Cały weekend.

 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij