Znaleziono 0 artykułów
11.09.2019

Oscar de la Renta wiosna-lato 2020: Latynoskie korzenie

11.09.2019
(Fot. Getty Images)

Laura Kim i Fernando Garcia inspiracje czerpią z podróży. Nie brzmi to specjalnie oryginalnie, zwłaszcza że kierunki, które obierają: Maroko, Indie czy Hiszpania, są bardzo popularne. Ale trzeba projektantom oddać, że to, co przywożą z wojaży, ma uwodzicielski urok egzotyki.

Priyanka Chopra, Eva Chen i Edward Enninful w pierwszym rzędzie, Irina Shayk i Candice Swanepoel na wybiegu. Duet Laura Kim i Fernando Garcia z amerykańskiego domu mody Oscar de la Renta wie, do kogo należy rząd dusz. I którzy goście na pokazie zapewnią marce lajki na Instagramie. Nie mówiąc już o tym, że Kim i Garcia bezbłędnie wyczuwają, co się ich klientkom podoba.

(Fot. Imaxtree)

Wszyscy przedstawiciele młodego (ale nie najmłodszego) pokolenia amerykańskich projektantów, którzy w ostatnich latach przejęli stery w markach o ugruntowanej pozycji, podkreślają, że nie odrzucają dziedzictwa swoich poprzedników. Wręcz przeciwnie, garściami czerpią z archiwów. I nie tylko.

(Fot. Imaxtree)

Kim i Garcia kolekcją na sezon wiosna-lato 2019 składają hołd także latynoskim korzeniom założyciela domu mody. Jako że Garcia też pochodzi z Dominikany, łatwiej było duetowi poczuć się w karaibskim kraju jak w domu. Tropikalne klimaty przenieśli na pokaz, dekorując Cunard Building palmami i koszami owoców. Egzotycznie było także na wybiegu: lniane sukienki i słomkowe kapelusze to ukłon w stronę dawnych kolekcji de la Renty, nowością są natomiast asymetryczne suknie – krótkie z przodu, długie z tyłu – z finału pokazu. Efektowne, a nawet lekko efekciarskie, spodobają się długonogim dwudziestolatkom.

(Fot. Imaxtree)
(Fot. Imaxtree)

Dojrzalsze klientki zachwycą się misternymi detalami: drapowaniami, frędzlami, koronkami. Najmocniejszą bodaj stroną kolekcji jest paleta kolorystyczna, która przywodzi na myśl wyspiarskie lato – od głębokich odcieni błękitu, przez nasycone oranże, po przytłumione brązy. Gdy kolory łączą się na pasach, patchworkowych wzorach albo kwiatowych motywach, natychmiast odsyłają do nadal mocnego trendu na lata 70., najzgrabniej mieszające hipisowski luz z glamour Studia 54.

(Fot. Imaxtree)

Inspiracji na wybiegu de la Renty mogą też szukać panny młode, które planują ślub latem 2020 roku. Koktajlowe małe białe z powodzeniem mogą pełnić funkcję kreacji na ten najważniejszy dzień w życiu.

(Fot. Imaxtree)

Do wyboru: kaskadowe falbany z tafty na spódnicy do ziemi, gorsetowe suknie przetykane srebrzystymi nitkami albo kremowe drapowania z kwiatowymi aplikacjami.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij