Znaleziono 0 artykułów
09.06.2021

Parada Równości w Warszawie powraca

09.06.2021
Parada Równości w Warszawie w 2019 roku / (Fot. Piotr Molecki/East News)

Parada Równości w Warszawie powraca! Już 19 czerwca uczestnicy wydarzenia przejdą ulicami stolicy w imię wolności, równości i tolerancji.

Od ostatniej Parady minęły dwa lata. 24 miesiące, które zmieniły tak wiele. Świat wygląda dzisiaj zupełnie inaczej niż w czerwcu 2019 roku, kiedy po raz ostatni szliśmy ulicami Warszawy” – napisali organizatorzy Parady Równości. „Nikt nie spodziewał się wtedy pandemii, która zatrzyma świat, odbierze życia i zdrowia, ale i podstawowe wolności i prawa. Ostatnie dwa lata zmieniły nas wszystkich, ale dla społeczności LGBTQIA w Polsce były szczególnie trudne: to był czas politycznych sporów, które cynicznie wykorzystywały nasze życia do walki o wpływy, czas „tęczowej zarazy”, „stref wolnych od LGBT”, „ideologii, nie ludzi”, aresztowania Margot i zatrzymań wielu z nas. To był wreszcie czas zmian odbierających podstawowe prawa osobom mogącym zachodzić w ciążę

Warszawska Parada Równości odbędzie się w tym roku zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Uczestnicy wydarzenia pojawią się na trasie w pewnych odstępach, by zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa, a przyświecać im będzie dwanaście postulatów. Celem jest, m.in. wezwanie do prowadzenia aktywnej polityki antydyskryminacyjnej, wprowadzenie pełnej równości małżeńskiej oraz wzmocnienie ochrony prawnej przed mową nienawiści. 

Paradę Równości w Warszawie zaplanowano na sobotę, 19 czerwca. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14 przed Pałacem Kultury i Nauki. Marsz wyruszy godzinę później. O planowanej trasie organizatorzy poinformują wkrótce. 

Marsz został zarejestrowany przez Urząd Miasta w Warszawie. 

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij