Znaleziono 0 artykułów
15.01.2021

Podcasty „Chanel Connects” o sztuce

15.01.2021
Coco Chanel i tancerz Jacques Chazot (Fot. Getty Images)

Dom mody Chanel rusza z serią podcastów poświęconych sztuce, popkulturze i refleksji nad przyszłością. Tilda Swinton, Keira Knightley oraz renomowani artyści opowiedzą o inspiracjach i procesie twórczym.

Coco Chanel kochała artystów i sama była artystką. Z rzeźbiarską precyzją badała anatomię ludzkiego ciała, co umożliwiło jej projektowanie fasonów dopasowujących się do kobiecej sylwetki. Ramiona tweedowego żakietu skróciła, aby nie ograniczały swobody, a chcąc zapobiec deformacji tkaniny na obramowaniach, zastosowała obciążniki w postaci metalowych łańcuszków. Do hermetycznego świata, który zbudowała w mieszkaniu przy rue Cambon 31, wpuszczała jedynie wrażliwców – poetów, kompozytorów oraz malarzy. Prowadziła w nim salon wymiany myśli, wspierała jako przyjaciółka i mecenaska.

 

Zgodnie z misją projektantki, uruchomiono „Chanel Connects”, nową serię podcastów poświęconych modzie, sztuce, współczesnym bohaterom i planom kształtowania lepszej przyszłości. Seria tworzy konstelację kreatywnych rozmów z ludźmi ze świata muzyki, tańca filmu, czy architektury, wśród których znaleźli się przyjaciele marki, tacy jak Tilda Swinton, Keira Knightley oraz Pharrell Williams. – Celebrujemy pracę, która ma moc zmieniania perspektyw – mówi Yana Peel, dyrektorka ds. sztuki i kultury Chanel.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij