Znaleziono 0 artykułów
24.11.2021

Pierwszy Cyrkularny Butik w centrum handlowym

24.11.2021
fot. materiały prasowe

Ubrania do Oddania otworzyły pierwszy Cyrkularny Butik z rzeczami z drugiego obiegu w centrum handlowym. Salon w Galerii Mokotów to dopiero początek współpracy w duchu zrównoważonej mody.

Kryzys klimatyczny wymaga natychmiastowych działań. Rozumie to coraz więcej osób, dzięki czemu idea zrównoważonej mody, w tym drugiego obiegu, także staje się popularniejsza. W warszawskiej Galerii Mokotów powstał pierwszy Cyrkularny Butik z ubraniami z drugiej ręki. To efekt współpracy polskiego start-upu Ubrania do Oddania i właściciela centrum handlowego Unibail-Rodamco-Westfield.

W Cyrkularnym Butiku można nie tylko kupić wyselekcjonowane, często markowe, rzeczy z drugiego obiegu, ale i zostawić te, z którymi czas się już pożegnać. W ten sposób wspiera się jedną ze 120 organizacji charytatywnych. Ubrania do Oddania w ciągu czterech działalności przekazały im już ponad 620 tys. zł. 

fot. materiały prasowe

Twórcy Cyrkularnego Butiku, Zofia Zochniak i Tomasz Bocian, kładą nacisk także na edukację i rozpowszechnianie idei odpowiedzialnej konsumpcji. W butiku Ubrań do Oddania raz w miesiącu planowane są spotkania z ekoedukatorkami i stylistkami mody, warsztaty z upcyklingu i zajęcia dla najmłodszych.

fot. materiały prasowe

– Gdy otrzymaliśmy propozycję spotkania ze strony Galerii Mokotów, trochę w to nie wierzyliśmy. Jedna z najbardziej prestiżowych galerii handlowych w Polsce złożyła nam propozycję nie do odrzucenia, zapraszając odzież używaną w swoje progi. Jadąc na spotkanie, nadal wydawało nam się to nierealne, a dziś obsługujemy pierwszych klientów, którzy w Cyrkularnym Butiku sięgają po drugi obieg – mówi Zofia Zochniak.

W ramach tej współpracy otwarcie Cyrkularnych Butików planowane jest w najważniejszych centrach handlowych z polskiego portfolio Unibail-Rodamco-Westfield. 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij