Znaleziono 0 artykułów
29.11.2022

Auntiecore według Duy Lipy

29.11.2022
(Fot. Getty Images)

Dua Lipa pochwaliła się na Instagramie otrzymaniem albańskiego obywatelstwa. „Dziękuję, jestem bardzo dumna”, czytamy pod postem. Na tę oficjalną okazję artystka wybrała styl auntiecore, prezentując się w zachowawczej sukience w kratę. 

W niedzielę 27 listopada Dua Lipa otrzymała albańskie obywatelstwo z rąk prezydenta kraju Bajrama Begaja. Na instagramowym profilu zamieściła serię zdjęć z tego wydarzenia. Piosenkarka złożyła przysięgę w ratuszu w Tiranie. Na tę okazję, zdecydowała się na strój w stylu auntiecore: błękitną midi w bordową kratę, z długimi rękawami i marszczeniami przy biuście. Całość uzupełniła, białymi kozakami na obcasie oraz jasną plecioną torebką. Jeśli chodzi o fryzurę, postawiła na proste, wygładzone włosy. 

Uroczystość przypadła na dzień przed 110. rocznicą uzyskania przez Albanię niepodległości, co nadało wydarzeniu jeszcze bardziej symbolicznego charakteru. „Dziękuję prezydentowi Bajramowi Begajowi i burmistrzowi @erionveliaj za ten zaszczyt – mam swoje albańskie obywatelstwo!!!", napisała w poście. Dua, chcąc uczcić to ważne wydarzenie, postanowiła, że swoją trasę koncertową „Future Nostalgia World Tour” zakończy na placu Skanderbeg w Tiranie. 

Niedługo później artystka, swoim Instagramie zamieściła kolejne zdjęcie, na którym, w dzianinowej sukience w prążki z falbanami, pasującym kardiganie i czerwonych szpilkach, dumnie pozuje z flagą Albanii. „110 lat niepodległości, jestem taka szczęśliwa, że mogę być tutaj w Tiranie, w Albanii – jako jej nowa obywatelka…”, czytamy w opisie pod zdjęciem. 

Dua Lipa urodziła się w Londynie, w rodzinie albańskich imigrantów, pochodzących z Kosowa. Jak podaje brytyjski dziennik „The Guardian”, podczas ceremonii przyjęcia przez piosenkarkę obywatelstwa, prezydent zaznaczył, że dzięki swojej muzyce rozsławiła Albańczyków na całym świecie. 

Agnieszka Brzostowska
Proszę czekać..
Zamknij