Znaleziono 0 artykułów
20.08.2021

Plan na weekend: Canneński musical, kolacja na dachu i muzyczny crossover

20.08.2021
Fot. materiały prasowe

Jak co tydzień wybieramy dla was najciekawsze wydarzenia z pogranicza sztuki, mody i stylu życia.

Wystawa Pierwszy Czwartek

Gdzie: Marszałkowska 27/35/lokal3
Kiedy: do połowy października

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Czwartek (@galeriaczwartek)

Małą galerię na tyłach placu Zbawiciela nazwano „Czwartek”, bo w co drugi czwartek miesiąca ma się tu otworzyć wystawa fotografii. Na pierwszym wydarzeniu prezentuje prace zaangażowanych w powstanie przestrzeni artystów, m.in. Bartka Wieczorka, Krzysztofa Powierży, Mileny Liebe i Tymona Nogalskiego.

Film: „Annette”

Gdzie: kina w całej Polsce
Kiedy: od 20 sierpnia

Fot. materiały prasowe

Jeden z najciekawszych filmów roku zadebiutował na festiwalu w Cannes. Jury wyróżniło Leosa Caraksa Złotą Palmą za reżyserię, a o energetyzującym duecie Marion Cotillard i Adama Drivera rozprawiali krytycy. Ann (Cotillard) jest śpiewaczką operową, prowokujący stand-uper Henry (Driver) mógłby być następcą Ricky’ego Gervaisa. Zakochują się w sobie na zabój. Gdy na świat przychodzi ich córka, obdarzona niezwykłym talentem Annette, miłość zostaje wystawiona na próbę. Seans filmu, który wymyka się gatunkowym podziałom, na długo zostaje w pamięci.

Kulinaria: Kolacja #NaDachu, Neo(n)Bistro

Gdzie: Dach hotelu Novotel
Kiedy: 21, 22, 27 i 28 sierpnia

Fot. materiały prasowe

Na dachu hotelu Novotel w samym centrum Warszawy w weekendy otwiera się wyjątkowa restauracja. Na wolnym powietrzu, z widokiem na Pałac Kultury i wieżowce, goście mogą rozkoszować się kuchnią najlepszych szefów kuchni w wersji mięsnej i wege. W najbliższy piątek i sobotę kuchnią będzie dowodzić Iwona Niemczewska, za tydzień, 27 i 28 sierpnia, Edoardo Mallozzi. 

Rezerwacje można robić przez https://app.rolne.pl i http://neonbistro.club

Muzyka: Young Arts Festival

Gdzie: Krosno
Kiedy: 26-29 sierpnia

Fot. materiały prasowe

Co łączy wirtuoza saksofonu, rapera i kontratenora, specjalizującego się w muzyce dawnej? Wszyscy trzej wystąpią podczas szóstej edycji Young Arts Festival w Krośnie. Gwiazdami muzycznego crossoveru będą Jan Garbarek, Mioush i Jakub Józef Orliński. Mieszanka gatunkowa zapowiada się obiecująco.

Kulinaria: The Cool Cat x Natural Rascal vol 2

Gdzie: The Cool Cat TR, ul. Marszałkowska 8
Kiedy: 20 sierpnia, godz. 19-23:00

Fot. materiały prasowe

Propozycja dla wszystkich spragnionych kulinarnych doznań. The Cool Cat łączy siły z winnymi specjalistami z Natural Rascal. Podczas piątkowej kolacji w ogródku lokalu szef kuchni Jakub Kaftański będzie serwował kulinarne niespodzianki spoza karty, do których wypijemy dobrane specjalnie na tę okazję wina naturalne.

VI Trójmiejski Marsz Równości

Gdzie: Gdańsk
Kiedy: 21 sierpnia

W najbliższą sobotę odbędą się aż dwa Marsze Równości – w Gdańsku oraz w Częstochowie. Trójmiejski Marsz Równości przejdzie ulicami miasta już po raz szósty. Wyjątkowo, z powodu pandemii, wydarzenie rozpocznie się w czterech wskazanych przez organizatorów punktach. To nie koniec tęczowych marszów – w kolejnych tygodniach równych praw będą domagać się mieszkańcy Katowic, Zielonej Góry i Wrocławia. 

Basia Czyżewska i Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij