Znaleziono 0 artykułów
16.07.2021

Plan na weekend: Hania Rani, moda vintage i kino skandynawskie

16.07.2021
Fot. materiały prasowe

Jak co tydzień wybieramy dla was najciekawsze wydarzenia z pogranicza sztuki, mody i stylu życia, w których można wziąć udział w wolne dni.

Film: Przegląd kina skandynawskiego

Gdzie: Kino Muranów, ul. gen. Andersa 5
Kiedy: 16-18 lipca

„A potem tańczyliśmy” / Fot. materiały prasowe

Skandynawia cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród miłośników filmu. Aby oddać złożoność skandynawskiej kinematografii, w najbliższy weekend w kinie Muranów odbędzie się przegląd, którego motywem przewodnim będzie „Kalejdoskop społeczny”. W programie tytuły podejmujące najbardziej aktualne tematy, takie jak katastrofa klimatyczna, prawa człowieka czy doświadczenie samotności. Wśród weekendowych propozycji znajdziemy, m.in. „Intruza” Magnusa von Horna, „A potem tańczyliśmy” Levana Akina czy oscarowe „Na rauszu” Thomasa Vinterberga.

Sztuka: Plac Małachowskiego 2021

Kiedy: do 7 sierpnia
Gdzie: Plac Małachowskiego przed gmachem Zachęty

Fot. Wiktor Malinowski

Tego lata przestrzeń przed gmachem Zachęty z Kwadratową Tęczą znów ożywa, a bogaty program spina hasło „Rozszczelnianie”. W feministyczny weekend widzowie będą mogli zobaczyć performance’y, przysłuchać się debacie i slamowi poetyckiemu, obejrzeć film w plenerze albo zatańczyć na silent disco.

Szczegółowy program na stronie https://zacheta.art.pl/pl/wystawy/plac-malachowskiego-2021.

Muzyka: Pianokrąg II

Gdzie: Park Rzeźby w Królikarni oraz online
Kiedy: 18 lipca, godz. 18

Fot. Krzysztof Oleksiak

Muzyka klasyczna, piękny park i lampka wina – oto randka doskonała. Bartek Wąsik z zespołu Kwadrofonik zinterpretuje kompozycje Johna Cage’a, jednego z mistrzów XX w., i specjalisty od minimal music, Johna Adamsa. Jak mówi Wąsik, zależy mu na twórczym dialogu obu kompozytorów. Druga edycja Pianokręgu, czyli cyklu autorskich koncertów Wąsika, potrwa całe lato. Szczegółowe terminy są dostępne na facebookowym profilu artysty (można tu też oglądać transmisje z występów online).

Moda: Targi Vintage Shopping Days

Gdzie: Elektrownia Powiśle, ul. Dobra 42
Kiedy: 17-18 lipca

Fot. Pogodne/materiały prasowe

Na co dzień perełek z drugiej ręki szukamy w aplikacjach, lumpeksach i szafach rodziców. Coraz częściej organizuje się także targi vintage. Jedne z najpopularniejszych – w warszawskiej Elektrowni Powiśle – zbierają wystawców z całego kraju. Na ich stoiskach znajdziecie ubrania, dodatki, biżuterię, design, winyle i książki. 

Film: Azjatyckie kino drogi

Kiedy: do 1 września
Gdzie: online

"Podróżnicy i magowie", reż. Khyentse Norbu / Fot. materiały prasowe

Tematem przewodnim kolejnego cyklu filmowego VOD na Pięć Smaków w Domu jest kino drogi. W programie znalazły się dzieła mistrzów, m.in. legendarnego twórcy kina akcji Johnnie To, autora unikalnych buddyjskich fabuł Khyentse Norbu czy znanego tajwańskiego operatora i reżysera Chung Mong-hong.

Szczegóły piecsmakow.pl/wdomu.

Muzyka: A Very Special Evening with Hania Rani

Gdzie: Amfiteatr w Parku Sowińskiego, ul. Elekcyjna 17
Kiedy: 17 lipca, godz. 20

Fot. Bernard Ambroziewicz

Od premiery albumu „Home” Hania Rani żyje na walizkach, koncertując w różnych częściach świata. Tym razem kompozytorka i pianistka, znana z autorskich brzmień w rytmie modern classic, zawita do Warszawy. Podczas „A Very Special Evening with Hania Rani” zagra kompozycje z różnych etapów twórczości.

Basia Czyżewska i Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij