Znaleziono 0 artykułów
09.07.2021

Plan na weekend: Letnie Brzmienia, Jazdów i fotografia

09.07.2021

Jak co tydzień wybieramy dla was najciekawsze wydarzenia z pogranicza sztuki, mody i stylu życia.

Wystawa: Full Circle Ahead!

Kiedy: do 11 września
Gdzie: Gunia Nowik Gallery, Bracka 18/62

W nowo otwartej warszawskiej galerii można oglądać wystawę Izy Tarasewicz. Artystka pochodząca z Białegostoku mieszka i tworzy na podlaskiej wsi.  Jej medium to metal, z którego buduje monumentalne instalacje. Pręty układające się promieniste struktury, zębate tarcze, czy obręcze przywodzą na myśl archaiczne maszyny rolnicze, organiczne struktury, innym razem znaki solarne. Znikający świat podlaskiej wsi wybrzmiewa w uniwersalnych symbolach przyrody i największych dawnych cywilizacji.

Muzyka: Letnie Brzmienia

Kiedy: od czerwca do sierpnia
Gdzie: Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Warszawa

Fot. materiały prasowe

Propozycja dla tych, którzy stęsknili się za muzyką na żywo. Letnie Brzmienia to ogólnopolski cykl koncertów organizowany w dziewięciu największych polskich miastach. Od czerwca do sierpnia w plenerze zagrają topowi polscy artyści, m.in. Krzysztof Zalewski, Brodka, Hania Rani, Ralph Kaminski i sanah, a w tym tygodniu usłyszymy także Nosowską, Artura Rojka i Jazz Band Młynarski-Masecki. A jeżeli zapragniecie usłyszeć wszystkich, możecie również sprawić sobie sezonowy karnet i cieszyć się długimi wakacyjnymi wieczorami w rytmie ulubionej muzyki.

Środowisk: Ekologiczne niedziele w ramach Festiwalu Otwartego Jazdów

Kiedy: każda niedziela lata
Gdzie: Osiedle Jazdów, ul. Jazdów 10/5

Fot. materiały prasowe

Tęskniliście za wspólnymi spotkaniami w śródmiejskich ogródkach działkowych? Mamy dla was dobrą wiadomość – Festiwal Otwarty Jazdów powraca. Codziennie, przez cały lipiec i sierpień, czekają tu na was dyskusje wokół aktualnych tematów, warsztaty kreatywne i pokazy filmów. Co niedziele odbywają się tu również spotkania poświęcone kwestiom zrównoważonego rozwoju, kryzysu klimatycznego i temu, jak możemy mu zapobiec. W najbliższy weekend organizatorzy zapraszają na spacer z ornitologiem i popularyzatorem wiedzy o przyrodzie Pawłem Pstrokońskim.

Warsztaty: „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z... vol. 4”

Kiedy: 7 lipca – 21 września
Gdzie: Warszawa

Fot. materiały prasowe

Sesja zdjęciowa to przede wszystkim spotkanie utrwalone na zdjęciu. Często ma w sobie element teatru, a efekt końcowy kształtuje też samo medium, jakim jest fotografia - Tak można najkrócej określić założenia warsztatów, które składają się z 3 etapów - od zdjęć z udziałem chętnych wyłonionych w otwartym castingu, przez spotkania fotograficzno-teatralne, aż po wystawę i filmy o portrecistach.

W najbliższej edycji udział wezmą znakomici polscy fotografowie – Zuza Krajewska, Michał Łuczak oraz duet Katarzyna Korzeniecka i Szymon Rogiński. Chętni już mogą zgłaszać się do udziału. Więcej informacji na stronie wydarzenia. 

Film: „DNA”

Kiedy: od 9 lipca
Gdzie: kina w całej Polsce

Fot. materiały prasowe

6 lipca rozpoczął się festiwal w Cannes. Nim poznamy tegorocznych laureatów, do kin trafiają tytuły z ubiegłorocznej selekcji. Wśród nich znalazł się nowy film Maïwenn. Reżyserka nie tylko stanęła za kamerą, ale również wcieliła się w jedną z głównych ról. Na ekranie towarzyszą jej inne gwiazdy francuskiego kina: Fanny Ardant, Marine Vacth i Louis Garrel W „DNA” przenosi nas do upalnego Paryża, który pustoszeje na lato. W tym samym czasie grana przez nią Neige wraz z rodziną żegnają ukochanego dziadka. Odejście nestora rodu sprawia, że międzypokoleniowe konflikty powracają z nową siłą, zmuszając bohaterkę do zgłębienia własnej tożsamości.

Basia Czyżewska i Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij