Znaleziono 0 artykułów
23.07.2021

Plan na weekend: Nowa lodziarnia, tańce i dwie zaangażowane wystawy

23.07.2021
(Fot. Materiały prasowe)

W lipcowy weekend otwieramy się na przyjemności. Proponujemy spacer po opustoszałym mieście. Na trasie dwie dobre wystawy, włoskie lody i impreza nad Wisłą.

Muzyka: Poważne Dziewczyny

(Fot. Materiały prasowe)

Gdzie: Fala, Pawilon nad Wisłą, Płyta Desantu
Kiedy: 23 lipca, godz. 20

Jeśli szukasz okazji, by przetańczyć całą noc, skieruj się na nadwiślańskie bulwary. Po roku przerwy w Fali zagrają Lana i Ala, znane również jako Poważne Dziewczyny. Znane z bezkompromisowych miksów i społecznego zaangażowania DJ-ki na swój powrót za konsolę przygotowały coś wyjątkowego. Czy usłyszymy największe przeboje Bajmu zremiksowane z nowościami techno? Bardzo możliwe. Jedno jest pewne – to będą hity „do tańca, śpiewu, pływania i latania”.  

Wystawa: Witek Orski, „White Balance”

Z cyklu „White Balance" 2020, fotografia, 100x80 cm (fot. dzięki uprzejmości Galerii BWA)

Gdzie: BWA Warszawa
Kiedy: do 31.07.2021 

Witek Orski bada przedwojenną kolekcję afrykańską Muzeum Narodowego w Szczecinie, wybiera figuratywne rzeźby i portretuje je jak żywych bohaterów. „Tak, jak nie ma jednej bieli, tak też nie ma jednej czerni czy jednej Afryki, którą biały człowiek miałby w nieskończoność konsumować, trzymając w szachu fałszywej tożsamości”, czytamy we wprowadzeniu Pawła Mościckiego.

Kulinaria: Nowa lodziarnia Dal Dalla Gelato

(Fot. Materiały prasowe)

Gdzie: ul. Leszczyńska 4, Warszawa|
Kiedy: już otwarte

Najlepszym antidotum na upały są lody stworzone na bazie włoskiej receptury pod okiem prawdziwego maestra. W nowej lodziarni Dal Dalla Gelato, prowadzonej przez rodowitego Włocha, Lucę Dalla Costę, znajdziemy   wszystkie smaki lata: od czekolady, pistacji czy pomarańczy po grzechu warte migdały ze słonym karmelem i skórką pomarańczy, aromatyczne tiramisu czy mascarpone z czekoladową kruszonką.

Wystawa: „Czuję coś, nie wiem co” 

(Fot. Anna Zagrodzka)

Gdzie: Miejsce Projektów Zachęty
Kiedy: do 12.09.2021 r.

Ośmiu artystów i artystek młodego i średniego pokolenia z Polski i Rumunii podejmuje temat przyrody. Przyglądają się antropocentrycznej wizji świata, rozwijają wizję hybrydalnych istot, które stałyby się przedłużeniem gatunku ludzkiego, i wykonują symboliczne gesty wobec środowiska.

Film: Kino letnie w MOCAK-u

(Fot. Materiały prasowe)

Gdzie: MOCAK – Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, ul. Lipowa 4
Kiedy: każdy piątek wakacji

Kino letnie powróciło do krakowskiego Muzeum Sztuki Współczesnej. Tegoroczna edycja jest poświęcona społeczności LGBTQ+ na ekranie. W programie znalazły się jedne z najlepszych obrazów ostatnich lat, takie jak „Portret kobiety w ogniu”, „Życie Adeli. Rozdział 1 i 2” czy „Girl”. W najbliższy piątek obejrzymy nagrodzony na festiwalu w Cannes film Alaina Guiraudiego „Nieznajomy nad jeziorem”.

 

 

 

Basia Czyżewska i Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij