Znaleziono 0 artykułów
18.02.2023

Pokaz Fashion East: Nowe nazwiska podbijają Londyn

18.02.2023
Fot. Acielle/ Style du Monde

Londyński inkubator młodych projektantów wypromował takie nazwiska jak Jonathan Anderson, Nensi Dojaka czy Maximilian Davis. W sezonie jesień-zima 2023 możliwość zaprezentowania autorskich kolekcji dał trzem gorącym i utalentowanym nazwiskom – Karoline Vitto i stojącemu za marką Standing Ground Michaelowi Stewartowi, dla których był to drugi pokaz w ramach Fashion East, a także debiutantce Johannie Parv.

Najnowsze pokazy tych trojga wspaniałych jedynie umocniły pozycję Fashion East jako jednej z najlepszych i najbardziej potrzebnych organizacji non-profit w branży mody. Londyński inkubator dla młodych projektantów swoim podopiecznym nie oferuje jedynie pomocy przy organizacji prezentacji kolekcji, zapewnia także wsparcie merytoryczne i współpracę ze specjalistami z zakresu biznesu i marketingu.

Standing Ground /(Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Trzeba przyznać, że oprócz skutecznej organizacji i struktury, członkowie Fashion East mają też świetne oko do nowych talentów. Na przestrzeni lat udało im się wypromować takie nazwiska jak Jonathan Anderson i Gareth Pugh, czy przedstawicieli nowej fali projektantów z Wielkiej Brytanii Nensi Dojakę i Maximiliana Davisa, który od prawie roku pełni funkcję dyrektora kreatywnego domu mody Ferragamo.

Johanna Parv /(Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Podczas tygodnia mody na jesień-zimę 2023 z pokazami w ramach Fashion East powróciły objawienia zeszłego sezonu – słynąca z ciałopozytywnego podejścia do mody Karoline Vitto i rzeźbiarz w dżerseju Michael Stewart. Autorską kolekcję zaprezentowała także debiutantka, Johanna Parv.

Karoline Vitto /(Fot. Getty Images)

Dobór nazwisk nie był przypadkowy. O ile każdy z projektantów uprawia zupełnie inną estetykę, wszyscy kładą nacisk na bezbłędną technikę, zarówno zasadzającą się na tradycyjnym rzemiośle, jak i stanowiącą rezultat eksperymentów z technologią i innowacją. Karoline Vitto po raz kolejny zaproponowała bezbłędnie skrojone sylwetki ze skomplikowanymi, metalowymi wstawkami. Stewart w kolekcji dla autorskiej marki Standing Ground flagowe drapowania urozmaicił nowymi fasonami i materiałami – postawił na lejące fasony, w kontraście do których stały geometryczne i mocno zaznaczone talie, projekty z błyszczącej tafty i cienkiego weluru, z którego uszył spektakularne i pełne gracje sukni.

Parv także jest projektantką wartą uwagi. Jej moda – praktyczna i nieco utylitarna, ale cały czas niezwykle efektowna, jawi się jako trafna odpowiedź na zapotrzebowanie współczesnych klientek pragnących budować garderobę bazującą na funkcjonalności i wszechstronności, ale także na solidnej wizualnej sile rażenia.

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij