Znaleziono 0 artykułów
04.02.2020

Pokaz Gucci Cruise w San Francisco

04.02.2020
Gucci Cruise 2019 (Fot. East News)

Alessandro Michele, zainspirowany historią miasta, stworzył kolekcję, która ma być celebracją emancypacji i wolności ekspresji. Kalifornijski pokaz włoskiej marki odbędzie się 18 maja.

To dziwne, ale za każdym razem, kiedy ktoś znika, słyszy się, że był widziany w San Francisco. To musi być niezwykłe miasto, które posiada wszystkie atrakcje tego świata – pisał Oscar Wilde o kalifornijskiej metropolii w „Portrecie Doriana Graya”. Już pod koniec XIX wieku, kiedy wydano książkę Wilde’a, San Francisco uchodziło za miasto postępowe, otwarte i tolerancyjne. Zamieszkane przez imigrantów z całego świata stało się kolebką liberalnych ruchów społecznych Afroamerykanów, feministek i osób LGBT. Tu w 1967 roku zaczęło się Lato Miłości, tutaj dekadę później działał (i został zamordowany) Harvey Milk. 

Kolejny pokaz Gucci Cruise odbędzie się w San Francisco (Fot. Getty Images)

Alessandro Michele, zainspirowany aktywistyczną spuścizną Miasta Nad Zatoką, zdecydował się zorganizować kolejny pokaz Gucci Cruise właśnie w San Francisco. Nowa kolekcja włoskiej marki ma odwoływać się do historii miasta, będąc celebracją akceptacji różnorodności i prawa do bycia sobą. Dyrektor kreatywny Gucci zaznaczył, że takie wartości jak tolerancja i wolność, na których zbudowano miasto, są również wpisane w DNA brandu.

Michele wielokrotnie udowodnił, że w jego rozumieniu pokaz to dzieło sztuki, w którym znaczenie ma nie tylko sama kolekcja, ale również scenografia i miejsce pokazu. Od kilku lat Gucci prezentuje swoje kolekcje w miejscach o historycznym i kulturowym znaczeniu. Pokazy cruise marki odbywały się już, m.in. w Dig-Art Foundation w Nowym Jorku, w klasztorze Opactwa Wesminster w Londynie, a ostatnio w uznawanym za najstarsze na świecie Muzeum Kapitolińskim w Rzymie, gdzie zaprezentowano kolekcję inspirowaną modą lat 70. – dekady, w której, jak mówił Michele, moda wyzwoliła kobiety.

Kalifornijski pokaz Gucci Cruise 2021 odbędzie się już 18 maja.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij