Znaleziono 0 artykułów
19.09.2023

Pięć power looków z wiosennej kolekcji Burberry, które będziemy nosić już tej jesieni

19.09.2023
Burberry wiosna-lato 2024 / Getty Images

Debiutancka kolekcja Daniela Lee dla Burberry rozbudziła nadzieje w fanach brytyjskiego domu mody, którego blask w ostatnich sezonach mocno przygasł. Jednak Lee jest specjalistą od odświeżania wizerunku i wzbudzania pożądania na nowo. Tak zrobił z potencjałem Bottegi Venety, a czy ten sukces podzieli także Burberry?

Mimo że odkryty przez Daniela Lee w archiwach Burberry odcień błękitu stał się nowym flagowym kolorem domu mody, to ku zaskoczeniu zaproszonych gości nie przywitał ich wcale dywan w tym kolorze. Zarówno modele, jak i widzowie stąpali po głębokiej zieleni, która również królowała wśród zaprezentowanych sylwetek. Nowy rozdział Burberry pisany przez Daniela Lee wykorzystuje dawne emblematy i symbole marki, jednocześnie otwierając się na nowych fanów. Tak jak w poprzednim sezonie niebieskie róże oraz kaczki i łabędzie były mrugnięciem oka do widza, tak w tym ich rolę przejęły błękitne truskawki, wiśnie, łańcuszki, charakterystyczne dla projektów vintage, którym towarzyszą nie romantyczne róże, a… narzędzia. W kilku projektach znalazły się również pięknie wyszywane kwiaty oraz tradycyjnie tkane swetry – ukłon projektanta w stronę rzemieślników. Charakterystyczna dla całej kolekcji jest opuszczona talia – zarówno w męskich, jak i damskich sylwetkach, w płaszczach i sukienkach.

Najnowsza kolekcja Burberry: Pięć mocnych punktów

Wiosna Burberry w wykonaniu Daniela Lee jest jeszcze bardziej wyrazista, seksowna i pewna siebie. Mocno zarysowuje jego wizję na przyszłość marki. W kolekcji wiosna-lato 2023 nie brakuje mocnych fasonów i zestawów, które chętnie wypróbowałybyśmy jeszcze tej jesieni. Oto pięć z nich.

Trencz Burberry i nic więcej

Burberry wiosna-lato 2024 (Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Daniel Lee pisze historię trencza Burberry na nowo. A jest to dla niego historia osobista, bo sam wychował się 30 minut drogi od fabryki płaszczy marki. Nieustannie zgłębia techniki jego powstawania i tradycje. Jednocześnie patrzy w przyszłość, myśląc o pragnieniach obecnych i przyszłych klientów. W kolekcji na wiosnę-lato 2024 trencze Burberry stanowią albo niezależne stylizacje same w sobie, albo nonszalancko zsuwają się z ramion. Jednak nigdy nie spadną, dzięki wewnętrznym łańcuszkom, które podtrzymują go na ramionach. Czujemy, że ten patent będzie jednym z najczęściej kopiowanych w nadchodzących miesiącach. 

Ukwiecone nagie sukienki

Burberry wiosna-lato 2024 (Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Kiedy jedni odsłaniają, Daniel Lee zakrywa. Naked dressing w najnowszej kolekcji Burberry przyjął niewinną formę siateczkowych sukienek usłanych grubo wyszywanymi kwiatami. Jest kolorowo, zalotnie, z przymrużeniem oka.

Białe kołnierzyki w odważnej wersji

Burberry wiosna-lato 2024 (Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Nowe spojrzenie na klasyczne, eleganckie elementy objęło także białe koszule. Jedne zyskały wzory we wspomniane łańcuszki, inne stylowe pagony na ramionach. Szczególnie ciekawie prezentuje się sylwetka z minispódniczką w warstwowej wersji, spod której wystaje koszula. Do tego mokasyny oraz it-bag sezonu. To look, przez który trudno doczekać się wiosny.

Czarne total looki

Burberry wiosna-lato 2024 (Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Czarne total looki Burberry przyprawiają o szybsze bicie serca. W zasadzie każda z sylwetek skąpana w czerni wpisuje się w wizję power dressingu nadchodzących sezonów. Naszą szczególną uwagę przykuła sylwetka z luźną, rozpiętą koszulą, spodniami z łąńcuszkowym printem oraz białymi mokasynami. Ten look będziemy powtarzać na każdy możliwy sposób.

Płaszcz, który jest sukienką

Burberry wiosna-lato 2024 (Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Co do tego, że płaszcze noszone jak sukienki będą hitem nadchodzących sezonów, nie mamy już wątpliwości. Zaczęło się od Emily Ratajkowski na pokazie Loewe, pałeczkę przejęła Joanna Kulig w płaszczu Magdy Butrym na festiwalu w Wenecji. Jedwabny płaszcz-sukienka pojawił się na wybiegu Michaela Korsa w Nowym Jorku, a teraz Daniel Lee zaprezentował swoją wersję tego trendu. W wydaniu Burberry sukienka skonstruowana jest na formie dwurzędowego trencza, a twistem w tej sylwetce jest odpinany dół, dzięki któremu za jednym pociągnięciem może stać się kurtką, lub elementem wiralowej stylizacji pantless. 

Ewelina Kołodziej
Proszę czekać..
Zamknij