Znaleziono 0 artykułów
05.07.2022

Michalina Olszańska zagra w serialu „Wiedźmin”

05.07.2022
Michalina Olszańska (Fot. Wunsche & Samsel dla "Vogue Polska")

Prace nad trzecim sezonem serialu o Geralcie z Rivii trwają. Niedawno Netflix ujawnił nazwiska sześciu aktorów dołączających do obsady. Jedną z nich jest Polka Michalina Olszańska. Kogo zagra gwiazda „Córek dancingu”?

Netfliksowa ekranizacja sagi Andrzeja Sapkowskiego o przygodach wiedźmina Geralta z Rivii, jego ukochanej Yennefer z Vengerbergu oraz przybranej córki Cirilli stała się światowym hitem. W grudniu zeszłego roku mieliśmy okazję oglądać drugi sezon serialu z Henrym Cavillem w tytułowej roli. Obecnie trwają zdjęcia do trzeciej odsłony produkcji. Ekipę „Wiedźmina” przyłapano na pustyni nieopodal Arfudu w Maroku, a wcześniej w Szkocji. 

Teraz dzięki serwisowi internetowemu Redanian Intelligence w całości poświęconemu wiadomościom na temat „Wiedźmina” publiczność poznała nazwiska sześciu nowych aktorów, którzy dołączą do obsady produkcji. Jedną z nich jest Polka Michalina Olszańska, która zasłynęła jako demoniczna syrena w „Córkach dancingu”. Ma na koncie także  role w „Ja, Olga Hepnarova”, „1983” czy „Barwach szczęścia”. 

(Fot. Materiały prasowe)

Olszańska wcieli się w jedną z czarodziejek ze świata Geralta. Nie zostało jednak podane, w kogo dokładnie.

Do obsady dołączy także Ryan Hayes, znany z „Carnival Row”, który wcieli się w maga-spiskowca Artauda Terranova. Oprócz niego, do uniwersum „Wiedźmina” dołączą także Kate Winter, Martyu Ellis, Harvey Quinn oraz Poppy Almond.

Olszańska nie będzie jedyną osobą z Polski, która miała okazję pojawić się serialu opartym na powieściach Sapkowskiego. Już w pierwszym odcinku produkcji Netfliksa pojawił się Maciej Musiał w roli sir Lazlo. Niestety, jego bohatera szybko uśmiercono. Oprócz tego, Marcin Czarnik pojawił się w krótkich epizodach podczas scen bitew. 

Trzeci sezon trafi na platformę nie wcześniej niż w 2023 roku. 

Iga Trydulska
Proszę czekać..
Zamknij