Znaleziono 0 artykułów
23.03.2023

Najciekawsze polskie i zagraniczne nowości Netfliksa na 2023 rok

23.03.2023
„Absolutni debiutanci”, reż. Kamila Tarabura i Nina Lewandowska

Najbliższe miesiące na Netfliksie zapowiadają się obiecująco, szczególnie dla fanów rodzimych produkcji. Poza wyczekiwanym „Znachorem”, zobaczymy Agnieszkę Grochowską w kinie akcji, Mateusza Kościukiewicza w komedii romantycznej, a także kilka filmów i seriali coming of age, które w czuły sposób poruszają problemy dzisiejszych nastolatków. Oto najciekawsze produkcje platformy, które będą miały premierę w 2023 roku.

Polskie seriale na Netfliksie w 2023 roku

„Absolutni debiutanci”: Wakacyjny trójkąt

W produkcji Kamili Tarabury i Niny Lewandowskiej z gatunku coming of age poznajemy historię dwójki przyjaciół: 19-letniej Leny, będącej w spektrum autyzmu, i jej przyjaciela Niko, który stara się tłumaczyć jej świat. Para wybiera się nad morze, gdzie planuje nakręcić odważny film o miłości na egzaminy do szkoły filmowej. Ich względnie uporządkowany świat przechodzi rewolucję, gdy poznają chłopaka z obozu sportowego. Cała trójka przeżywa młodzieńczy zachwyt. Daje się porwać wolności z poczuciem, że to prawdopodobnie ostatnie takie wakacje. W głównych rolach zobaczymy Martynę Byczkowską („W głębi lasu”), Bartłomieja Deklewę i Jana Sałasińskiego.

„Infamia”: Na styku tradycji i nowoczesności

„Infamia”, reż. Anna Maliszewska, Kuba Czekaj

Po latach spędzonych w Wielkiej Brytanii rodzina nastoletniej Romki postanawia wrócić do Polski. Dziewczyna balansuje między romskimi tradycjami, a potrzebami współczesnych nastolatków. W obsadzie serialu Anny Maliszewskiej i Kuby Czekają, m.in. Zofia Jastrzębska, Sebastian Łach, Magdalena Czerwińska, Kamil Piotrowski.

„Informacja zwrotna”: Tata rocka

„Informacja zwrotna”, reż. Leszek Dawid

Adaptacja książki Jakuba Żulczyka w reżyserii Leszka Dawida. Poznajemy historię uzależnionego od alkoholu byłego muzyka rockowego, który wyrusza w szaloną podróż po Warszawie, by odnaleźć zaginionego syna. Będzie musiał zmierzyć się z własnymi demonami. W rolach głównych Arkadiusz Jakubik i Jakub Sierenberg.

Polskie filmy na Netfliksie w 2023 roku

„Znachor”: Upadek i odkupienie

„Znachor”, reż. Michał Gazda

To zdecydowanie najbardziej wyczekiwany film tego roku na platformie Netflix. W adaptacji uwielbianej przez pokolenia powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza tym razem w roli profesora Wilczura zobaczymy Leszka Lichotę. To historia szanowanego profesora Rafała Wilczura, który na skutek napadu traci pamięć, a w konsekwencji rodzinę i dawne życie. Los zaprowadza go na polską wieś, gdzie po latach odnajduje córkę. W pozostałych rolach w produkcji Michała Gazdy wystąpią Maria Kowalska, Ignacy Liss, Anna Szymańczyk oraz Mirosław Haniszewski, Mikołaj Grabowski, Izabela Kuna, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczak i Łukasz Szczepanowski

„Dzień Matki”: Agentka do zadań specjalnych

„Dzień Matki”, reż. Mateusz Rakowicz

W filmie Mateusza Rakowicza Agnieszka Grochowska wciela się w postać Niny – żyjącej w ukryciu byłej agentki do zadań specjalnych NATO. Będzie musiała zmierzyć się z gangsterami, którzy porwali jej syna. Będzie to dla niej szansa na odzyskanie syna, którego porzuciła przed laty. To nie tylko kino akcji, ale także bardzo emocjonalna historia z rewelacyjną rolą Agnieszki Grochowskiej.

Fanfik”: Własna tożsamość

„Fanfik”, reż. Marta Karwowska

Kolejna adaptacja polskiej prozy, tym razem z cyklu coming of age. Tosia od zawsze mierzyła się ze społecznymi rolami narzucanymi przez otoczenie, które postrzegało ją jako outsidera. Z czasem zaczyna odkrywać i rozumieć swoją tożsamość, dzięki czemu może identyfikować się jako chłopiec – Tosiek. W obsadzie filmu Marty Karwowskiej: Alin Szewczyk, Jan Cięciara, Dobromir Dymecki.

„Fenomen”: Tajna broń

„Fenomen”, reż. Maciej Barczewski


Reżyser Maciej Barczewski próbuje sił w science fiction. Nastoletnia Ala wiedzie zwyczajne życie do czasu, gdy odkrywa, że potrafi zapanować nad grawitacją. Niestety wiąże się to z nieprzyjemnymi konsekwencjami – ściga ją wojsko i musi uciekać z domu. Wyrusza na poszukiwanie zaginionej przed laty siostry Leny, by z jej pomocą rozwikłać tajemnice swojej mocy. Siostry mogą pomóc stworzyć potężną broń (w tych rolach Katarzyna Gałązka i Karolina Bruchnicka).

„Freestyle”: Dług

„Freestyle”, reż. Maciek Bochniak

Maciej Musiałowski u Maćka Bochniaka wciela się w rolę Diega, ulicznego rapera, który po odwyku postanawia zmienić swoje życie. Z przyjacielem Mąką pracują nad nową płytą w studiu nagraniowym. Kłopoty zaczynają się, gdy ten kradnie mikrofon, a na chłopaków spada dług. Wtedy pojawia się słowacki gangster, proponując szybki i opłacalny, ale ryzykowny interes. Diego podejmuje wyzwanie, by spłacić dług i raz na zawsze odciąć się od starego życia.

„Gorzko, gorzko”: Miał być ślub

„Gorzko, gorzko”, reż. Tomasz Konecki

W tej komedii romantycznej Tomasza Koneckiego przekonany o sile swojego wdzięku porywacz, próbuje zdobyć serce córki ambitnego polityka. Dziewczyna szykuje się do własnego ślubu. Czy uda mu się pokrzyżować matrymonialne plany? W obsadzie lubiani aktorzy: Mateusz Kościukiewicz, Rafał Zawierucha, Zofia Domalik, Agnieszka Więdłocha, Edyta Olszówka, Marcin Perchuć, Cezary Pazura.

„Pan Samochodzik i Templariusze”: Klasyk na ekranie

„Pan Samochodzik i Templariusze”, reż. Antoni Nykowski

Antoni Nykowski podjął wyzwanie nakręcenia serialu na podstawie kultowych książek Zbigniewa Nienackiego o przygodach historyka sztuki i łowcy skarbów oraz jego niezwykłego pojazdu. Pan Samochodzik wpada na trop skarbu templariuszy, który może zachwiać równowagę między dobrem i złem. Z pomocą trójki harcerzy zaczyna nierówną walkę o dziedzictwo rycerskich zakonów z wrogą organizacją. W obsadzie zobaczymy Mateusza Janickiego, Piotra Segę, Kalinę Kowalczuk, Olgierda Blecharza i Sandrę Drzymalską.

„Operacja Soulcatcher”: Znów na służbie

„Operacja Soulcatcher”, reż. Daniel Markowicz

„Kieł” – były pracownik służb zwalczających terroryzm – został najemnikiem prywatnej firmy wojskowej. Razem z bratem przyjmują zlecenie w kraju rządzącym przez lokalnego watażkę. Plan wydaje się prosty w wykonaniu do czasu, kiedy okazuje się, że muszą zmierzyć się z eksperymentalną bronią. Kino akcji w reżyserii Daniela Markowicza z obiecującą obsadą – na ekranie pojawią się Piotr Witkowski, Jacek Koman, Mariusz Bonaszewski, Jacek Poniedziałek, Aleksandra Adamska, Sebastian Stankiewicz, Michalina Olszańska.

Międzynarodowe seriale Netfliksa na 2023 rok

„Fubar”: Bohater ostatniej akcji

premiera: 25 maja

Wielki powrót Arnolda Schwarzeneggera na ekran. Agent CIA, który szykuje się do emerytury, podejmuje ostatnie zadanie, gdy dowiaduje się, że jego córka również została agentką. Komediowe kino akcji opowiada o relacjach rodzinnych.

„Griselda”: Matka i gangsterka

premiera: 2023 rok

Rewelacyjna Sofia Vergara w miniserialu inspirowanym życiem Griseldy Blanco, kolumbijskiej bizneswoman, która stworzyła jeden z najbardziej dochodowych karteli w historii Kolumbii. Zyskała przydomek „matki chrzestnej”, bo świetnie odnajdowała się i w roli oddanej matki, i bezwzględnej gangsterki.

„Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów”: Miłość i korona

premiera: 4 maja

W prequelu „Bridgertonów” twórcy skupili się na losach młodej królowej Charlotty. Poznajemy historię jej związku z królem Jerzym i drogę do władzy. Piękna historia miłosna, która zapoczątkowała zmiany społeczne, stanowi tło bestsellerowej sagi. W obsadzie India Amarteifio, Corey Mylchreest, Arsema Thomas, Sam Clemmett, Golda Rosheuvel, Adjoa Andoh, Ruth Gemmell, Michelle Fairley, Hugh Sachs.

„Wiedźmin”, sezon trzeci: Pozorne bezpieczeństwo

premiera: lato 2023

Ścigana przez władców świata Ciri jest w ciągłym niebezpieczeństwie. Geralt zabiera ją z Cintry, poszukując bezpiecznej kryjówki. Yennefer prowadzi ich do Aretuzy, gdzie Ciri będzie mogła zgłębiać tajniki mocy. To miejsce okazuje się jednak siedliskiem czarnej magii, z którego cała trójka będzie musiała uciec.

„Berlin”: Gotowy do skoku

premiera: grudzień 2023

Poznajemy historię Berlina, zanim trafił do „Domu z papieru”. Złodziej nie wie jeszcze o swojej chorobie, przeżywa najlepsze lata życia i planuje jeden z najbardziej widowiskowych skoków – kradzież klejnotów wartych 44 miliony euro. Do pomocy angażuje zaprzyjaźniony gang. W obsadzie Pedro Alonso, Michelle Jenner, Tristán Ulloa, Begoña Vargas, Julio Peña, Joel Sanchez.

„Lupin”: Nowe życie

Premiera: 2023 rok

Wyczekiwany powrót Omara Sy w roli Assanea Diopa. Ukrywający się przed światem złodziej nie może dłużej żyć bez żony i syna. Składa im propozycję ucieczki z Francji i zbudowania życia na nowo. Jego plany krzyżują nierozwiązane sprawy z przeszłości.

Międzynarodowe premiery filmowe Netfliksa na 2023 rok

„Matka”: Tylko razem z córką

premiera: 12 maja

Kino akcji z Jennifer Lopez w roli głównej. W filmie Niki Caro gwiazda wcieli się w rolę zabójczyni, która wychodzi z ukrycia, by uratować porzuconą przed laty córkę. W obsadzie znaleźli się Joseph Fiennes, Omari Hardwick, Paul Raci, Lucy Paez. Film będzie miał swoją premierę już 12 maja.

„Tyler Rake 2”: Powrót najemnika

premiera: 16 czerwca

Chris Hemsworth powraca w roli Tylera Rakea. Australijski najemnik specjalizujący się w tajnych misjach podejmuje kolejne wyzwanie – musi uwolnić rodzinę okrutnego gruzińskiego gangstera z więzienia. Na planie obok Hemswortha spotkali się Golshifteh Farahani, Adam Bessa, Olga Kurylenko, Daniel Bernhardt i Tinatin Dalakishvili.

„The Killer”: Międzynarodowa obława

premiera: 10 listopada

Kino akcji, którego fabuła opiera się na serii komiksów „Zabójca” Alexisa Nolenta (tworzącego pod pseudonimem Matz) i rysownika Luca Jacamona. W filmie Davida Finchera wcielający się w główną rolę zabójcy Michael Fassbender przez niefortunny błąd będzie musiał zmierzyć się z zleceniodawcami w międzynarodowej obławie. W pozostałych rolach zobaczymy Charlesa Parnella, Arlissa Howarda, Sophie Charlotte oraz Tildę Swinton.

Ewelina Kołodziej
Proszę czekać..
Zamknij