Znaleziono 0 artykułów
21.07.2019

Pomysły na podróż poślubną w Europie

21.07.2019
Jezioro Como (Fot. Getty Images)

Podczas miesiąca miodowego świeżo upieczeni małżonkowie odreagowują stres związany ze ślubem, ale chcą się  też cieszyć swoją miłością. Warto więc na tę jedyną w swoim rodzaju podróż wybrać wyjątkowy kierunek. 10 najpiękniejszych miast w Europie przedstawiamy od ich nieco mniej znanej strony.

Marsylia

(Fot. Getty Images)

Nie samym Paryżem Francja stoi. Marsylia to drugie największe miasto w kraju, które zdecydowanie nie ustępuje stolicy pod względem uroku. W sercu Prowansji można znaleźć wiele atrakcji, takich jak malowniczy Stary Port i znajdująca się na wzgórzu bazylika Notre Dame de la Garde, a na entuzjastów bliskości z naturą czekają skaliste fiordy Calanques. Idealny kierunek dla miłośników słonecznych plaż, dobrego wina i kuchni śródziemnomorskiej.

Edynburg

(Fot. Getty Images)

Jeden z najważniejszych ośrodków nauki i kultury na mapie Wielkiej Brytanii gości liczne wydarzenia, takie jak The Fringe, czyli trwający prawie miesiąc największy na świecie festiwal sztuki. W stolicy Szkocji zobaczyć warto także XII-wieczny zamek, malownicze wzgórza i Princes Street Gardens. Edynburg to świetny wybór dla zwolenników umiarkowanych temperatur, romantycznych rejsów po zatoce i długich spacerów po średniowiecznym mieście.

Kopenhaga

(Fot. Getty Images)

Dla fanów rowerowych wycieczek, malowniczych kamienic i skandynawskiego hygge najlepszym kierunkiem będzie duńska stolica. Mieści się na dwóch wyspach, Zelandii i Amager. Ze względu na ograniczenia w ruchu samochodów na terenie miasta mieszkańcy i turyści mogą się cieszyć spokojem. Wspólne spacery po porcie Nyhavn, wizyta w Operze Królewskiej lub dzień w parku rozrywki Ogrody Tivoli to tylko kilka z atrakcji, które czekają na zwiedzających. Do miasta można się dostać nie tylko samolotem i autem, ale również promem.

Lizbona

(Fot. Getty Images)

Barwne fasady kamienic, uliczne murale i piękne restauracje z widokiem na Ocean Atlantycki – Lizbona to miasto kolorów. Z pozoru chaotyczna przestrzeń opowiada wielokulturową historię portugalskiej stolicy. Na każdej ulicy znajdziemy bary z kartą pełną lokalnych win. Świetnym sposobem na poznanie Lizbony są podróże tramwajami, np. do portu w Belém, gdzie warto spróbować tradycyjnych wypieków i zobaczyć wizytówkę miasta, Torre de Belém.

Berlin

(Fot. Getty Images)

Nazywany często europejską stolicą kawy, zaprasza o każdej porze roku. W mieście odbywa się kilka światowych festiwali dla entuzjastów aromatycznego napoju, w tym World of Coffee, największe tego typu wydarzenie. Berlin to również ważny punkt na imprezowej mapie Starego Kontynentu. W mieście znaleźć można wiele klubów, secret places i barów, a scena rave nadal ma się tu dobrze. Sprawdzony kierunek na podróż poślubną dla fanów wielkomiejskiego wypoczynku.

Praga

(Fot. Getty Images)

Podczas krótkiego wyjazdu warto postawić na klasykę, czyli zwiedzanie zachowanego Starego Miasta, wieczorny spacer Mostem Karola i piknik w parku Riegrovy Sady. Podczas dłuższego pobytu warto wybrać się na wycieczkę za miasto, na przykład do doliny Divoká Šárka. Chcąc poznać lokalną kulturę i mieszkańców, można natomiast odwiedzić centrum Czech Design, a następnie zjeść obiad w Manifesto Market.

Amsterdam

(Fot. Getty Images)

Amsterdam to nie tylko wąskie kamieniczki, malownicze kanały i mosty, ale również miasto sztuki i nietypowych muzeów. W stolicy Holandii znajdziemy takie instytucje jak muzeum seksu i erotyki, muzeum łodzi mieszkalnych czy muzeum wiatraków. Po mieście najlepiej poruszać się rowerem lub łodzią. Podczas wizyty warto wybrać się na targ kwiatowy nad kanałem Singel oraz do malowniczego Vondelpark.

Ajaccio

(Fot. Getty Images)

Największe miasto Korsyki to destynacja jak z hollywoodzkiego przeboju. Porty pełne luksusowych łodzi, turkusowa woda i piękne plaże sprzyjają wypoczynkowi. Na miejscu warto wybrać się do Fesch Museum i przespacerować się pomiędzy wysokimi kamienicami. Na tych, którzy lubią pozostawać w ruchu, czekają promy, które podczas kilkudniowych rejsów przewiozą ich wokół całej wyspy.

Sztokholm

(Fot. Getty Images)

Zimą warto wybrać się na łyżwy na Kungsträdgården, odwiedzić świąteczny jarmark i spróbować aromatycznego glögg, czyli grzanego wina z dużą ilością cynamonu i kardamonu. Latem obowiązkowymi punktami wycieczki są kąpiel w zatoce przy parku Tantolunden, spacer po Starym Mieście i rejs na szkierowe wybrzeże Vaxholm. Sztokholm to kierunek dla aktywnych par, które wybiorą się na wspólny jogging, rowerową wycieczkę poza miasto lub zwiedzanie okolicy kajakiem.

Como

Włoska miejscowość położona nad jeziorem o tej samej nazwie jest mekką nowożeńców. To właśnie tutaj Chrissy Teigen i John Legend powiedzieli sobie „tak”. Malownicze wzgórza, krystalicznie czysta woda i zabytkowe wille tworzą romantyczną scenerię, idealną na podróż poślubną.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij