Znaleziono 0 artykułów
22.04.2022

Powstała lalka Barbie inspirowana królową Elżbietą II

22.04.2022
Fot. Mattel

Firma Mattel wprowadziła na rynek nową kolekcjonerską lalkę Barbie, przypominającą królową Elżbietę. W tym roku mija 70. lat od objęcia tronu przez monarchinię. Projekt powstał, by uczcić Platynowy Jubileusz i 96. urodziny, które królowa świętowała 21 kwietnia.

70. lat panowania królowej Elżbiety II producent lalek Barbie postanowił uczcić w wyjątkowy sposób. Zaprojektowano z tej okazji limitowaną kolekcję lalek, przypominających monarchinię Zjednoczonego Królestwa. Jest to druga zabawka z serii „Barbie’s Tribute Collection”, która została stworzona w sierpniu ubiegłego roku. Pierwsza lalka z tej kolekcji była podobizną amerykańskiej aktorki Lucille Ball. Celem projektu jest uhonorowanie osób, mających wpływ na kształtowanie kultury i społeczeństwa. 

Królowa Elżbieta jako Barbie ubrana jest w jedwabistą suknię w odcieniu kości słoniowej z niebieską wstęgą orderową, jaką zakładał na uroczyste okazje dziadek monarchini Jerzy V. Kreację zdobią repliki medalionów Rodziny Królewskiej. Głowę królowej ozdabia tiara, wzorowana na tej, którą Elżbieta II założyła w dniu ślubu z księciem Filipem. Uwagę zwraca także różowa wstążka, symbolizująca tę podarowaną brytyjskiej monarchini przez jej ojca Jerzego VI. 

Opakowanie lalki również zostało zaprojektowane z myślą o szczegółach. Barbie umieszczono w pudełku inspirowanym Pałacem Buckingham, a wyściełano czerwonym materiałem. Na opakowaniu widoczny też jest królewski tron. 

Kolekcjonerską lalkę z podobizną Królowej Elżbiety można zakupić od 21 kwietnia w domach towarowych Harrods, Hamleys, Selfridges, John Lewis oraz na platformie Amazon. Jej cena to 75 dolarów, czyli około 320 zł. Liczba sztuk jest ograniczona.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij