Znaleziono 0 artykułów
12.10.2021

Powstanie serial o Marii Antoninie

12.10.2021
(Fot. Sony Pictures/Courtesy Everett Collection/East News)

BBC Two zajmie się produkcją serialu kostiumowego o ostatniej królowej Francji, Marii Antoninie. Za scenariusz odpowiedzialna jest Deborah Davis, która pracowała przy obsypanej nagrodami „Faworycie”. 

Maria Antonia, austriacka arcyksiężniczka, w latach 1774-91 była królową Francji i Nawarry, a przez rok - od 1791 do 1792, także królową Francuzów. Monarchini została oskarżona o zdradę stanu i ścięta na gilotynie podczas Rewolucji Francuskiej. 

W ośmioodcinkowym serialu wyreżyserowanym przez Pete’a Travisa („Pola krwi”) i Geoffreya Enthovena („Hasta la vista”) zostanie przedstawione feministyczne spojrzenie na życie Marii Antoniny, która poślubiła Ludwika XVI w wieku niecałych 15 lat i została królową przed 20. urodzinami. Oś fabuły będą stanowić jej próby dopasowania się do francuskiego dworu i presja, której była poddawana, aby urodzić następcę dynastii Burbonów. 

Losy królowej zostały przeniesione na ekran już w 2006 roku, kiedy powstał dramat historyczno-biograficzny „Maria Antonina” z Kirsten Dunst w roli głównej. Tym razem w postać ostatniej królowej Francji wcieli się Emilia Schüle, znana z „Fabryki Marzeń”. Na ekranie towarzyszyć jej będą: Jack Archer, James Purefoy, Louis Cunningham, Jasmine Blackborow, Gaia Weiss, Marthe Keller i Crystal Sheperd. 

Serial pojawić się ma na kanale Canal+. Zdjęcia kręcone są między innymi na terenie pałacu królewskiego w Wersalu, w pałacu Vaux-le-Vicomte i w miejscowości Lésigny. Data premiery nie jest jeszcze znana. 

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij