Znaleziono 0 artykułów
07.08.2020

Premiera książki „Matka Polka” o Anne Applebaum

07.08.2020
(Fot. Materiały prasowe)

Dzięki najnowszej książce wydawnictwa OsnoVa czytelnicy poznają lepiej Anne Applebaum. Wywiad rzeka Pawła Potorczyna z laureatką nagrody Pulitzera jest już dostępny w przedsprzedaży w Empiku.

Książka „Matka Polka” to opowieść o życiu Anne Applebaum, jej rodzinie i pracy. Dziennikarka rozmawia z Pawłem Potoroczynem o pracy w archiwach nad książkami o gułagach i Wielkim Głodzie. Po raz pierwszy dzieli się także przemyśleniami na temat prywatnych wyborów. Odkrywa przed czytelnikami swoje pasje. Opisuje procesy kształtujące nasz świat i wyjaśnia, dlaczego zdecydowała się zamieszkać w Polsce. Rozmowy, które złożyły się na tę książkę, zostały nagrane w 2019 roku w Chobielinie pod Bydgoszczą, gdzie Applebaum odnalazła dom.

(Fot. Materiały prasowe)
Matka PolkaAnne Applebaum

Kim jest Anne Applebaum?

Applebaum jest absolwentką uniwersytetu Yale na kierunkach historia rosyjska oraz literatura francuska i rosyjska. Pod koniec lat 80. przeprowadziła się do Warszawy, gdzie pracowała jako korespondentka dla magazynu „The Economist”. Jest dziennikarką magazynu „The Atlantic” i wykładowczynią Johns Hopkins University, gdzie prowadzi badania nad dezinformacją w XXI wieku. Pisała także do „Washington Post” i była zastępczynią redaktora naczelnego w „Spectator”. Wydała „Czerwony Głód”, „Za żelazną kurtyną” oraz „Gułag”, za który dostała Nagrodę Pulitzera w 2004 roku w dziedzinie literatury faktu.

Kim jest Paweł Potoroczyn?

Dyplomata, wydawca i producent, absolwent Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, pisze dla „Tygodnika Powszechnego” od ponad trzydziestu lat. Publikował także w „Rzeczpospolitej”, „Forbesie”, „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, „Russkaja Mysl”, „Brief” i „Krasnogrudzie”. Został nominowany do Nagrody Literackiej Nike w 2014 roku za powieść „Ludzka rzecz”.

Spotkanie z autorami

Z jedną z najwybitniejszych współczesnych dziennikarek i historyczek oraz Pawłem Potoroczynem będzie można spotkać się 29 sierpnia o godz. 20:00 w ramach Big Book Festival. Bezpłatne wydarzenie odbędzie się w Centrum Łowicka przy ul. Łowickiej 21. Nagranie będzie dostępne będzie także na żywo w internecie. Partnerem wydarzenia jest wydawnictwo OsnoVa.

Premiera książki

Książkę można kupić na stronie Empiku w przedsprzedaży. Premiera jest planowana na 2 września tego roku. Można też zamówić e-booka na stronie Legimi.pl.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij