Znaleziono 0 artykułów
08.06.2020
Artykuł sponsorowany

Pride Converse: 10 kolorów tęczy

08.06.2020
(Fot. Devyn Galindo)

„More Color More Pride” – tak brzmi hasło nowej kolekcji butów i ubrań Converse. Marka w ten sposób oddaje hołd różnorodności.

Tęczowa flaga stała się symbolem środowiska LGBTQIA+ 25 czerwca 1978 roku. Wtedy po raz pierwszy użyto jej na paradzie gejowskiej w San Francisco. W pierwotnej formie miała osiem kolorów, a twórca projektu i organizator protestów Gilbert Baker każdej barwie przypisał symbolikę. Róż odpowiadał za seksualność, czerwień za życie, pomarańcz ukojenie, żółcień słońce, a zieleń za przyrodę. Kolor turkusowy miał oznaczać sztukę, indygo spokój i harmonię, a fioletowy duchowość. 39 lat później amerykańska aktywistka Amber Hikes rozwinęła koncepcję Bakera dodając do tęczy jeszcze dwie barwy: czarną i brązową. W ten sposób oddała hołd latynoskim i czarnoskórym przedstawicielom społeczności LGBTQIA+.

(Fot. materiały prasowe)

W tym roku projekt Hikes zatytułowany „More Color More Pride” stał się punktem wyjścia nowej kolekcji butów i ubrań „Pride Converse”. Klasyczny T-shirt z logiem marki w kolorach tęczy, wysokie chucki z cekinową, tęczową cholewką albo niskie w tęczowe pasy. Tęczowe podeszwy, gumy, naszywki, czy hasło „Diversity, Equality, Love” nadrukowane tęczową farbą na wkładce butów. 

(Fot. materiały prasowe)

Kolorystyka flagi jest mocną klamrą spinającą całą kolekcję, którą dumnie prezentuje dziewięciu przedstawicieli społeczności LGBTQIA+ i jej sojuszników z całego świata. Przy okazji sesji ambasadorzy projektu wzięli udział w warsztatach i spotkaniu edukacyjnym z organizacją „It Gets Better”. Każdy z bohaterów kampanii wybrał też organizację działającą na rzecz młodzieży ze środowiska LGBTQIA+, którą Converse w ich imieniu wsparł finansowo.

Basia Czyżewska
Proszę czekać..
Zamknij