Znaleziono 0 artykułów
22.06.2021

Pride Weekend z „Vogue Polska” już 25 i 26 czerwca

22.06.2021

W ostatni weekend czerwca porozmawiamy z pierwszą polską drag queen oraz Marcinem Dzierżanowskim z Fundacji Wiara i Tęcza, przypomnimy najpiękniejsze tęczowe śluby oraz przedstawimy projektantów-aktywistów LGBTQ+, którzy w swojej twórczości odnoszą się do wątków tożsamości i równości. Wszystko po to, aby uczcić Pride Month, czyli miesiąc poświęcony osobom LGBTQ+ i walce o ich prawa. Sprawdźcie, co jeszcze dla was przygotowaliśmy.

PIĄTEK 25 czerwca 2021 roku

Instagram „Vogue Polska”

Rozmowa z Cecylią Jakubczak z Kampanii Przeciw Homofobii i Olą Kaczorek z Miłość Nie Wyklucza
Opis: Cecylia Jakubczak i Ola Kaczorek pracują w najważniejszych organizacjach wspierających społeczność LGBTQ+ w Polsce. Na co dzień nie zajmują się polityką, tylko niesieniem pomocy. Organizują akcje społeczne, interweniują, gdy łamane jest prawo, edukują i aktywizują np. młodzież szkolną albo rodziców osób LGBTQ+. Podczas Pride Weekendu porozmawiają z Basią Czyżewską o zaimkach, które są również motywem przewodnim nowej kampanii marki Levi’s „All Pronouns. All Love”. 
Godzina: 20

Vogue.pl

Streaming filmu „Truman Capote. Wysłuchane modlitwy”, reż. Ebs Burnough, Millennium Docs Against Gravity
Opis: Mawiał, że nie można pozwolić prawdzie zepsuć dobrej historii, więc wiele informacji na swój temat po prostu wymyślał. Truman Capote to nie tylko wybitna postać współczesnej literatury, ale również niezwykła osobowość, która przyciągała śmietankę amerykańskiej socjety. W filmie usłyszymy m.in. samego Capotego, a także posłuchamy fragmentów jego książek. 
Godzina: 18–24

A to tylko ułamek tego, co dla was przygotowaliśmy! Grażyna Bastek opowie o życiu Leonarda da Vinci, porozmawiamy z Marcinem Dzierżanowskim z Fundacji Wiara i Tęcza oraz przypomnimy najpiękniejsze tęczowe śluby gwiazd. Wybierzemy tęczowe produkcje Netfliksa, których nie możecie przegapić, oraz najciekawsze marki neutralne płciowo. Zaprosimy was także do obejrzenia wyjątkowego wideo, w którym osoby LGBTQ+ i ich bliscy opowiadają o tym, czym jest dla nich duma.

SOBOTA 26 czerwca 2021 r.

Instagram „Vogue Polska”

Tęczowe ciasteczka według Rozkosznego
Opis: Są słodkie jak nadzieja na lepsze jutro, a strzelające między zębami sprinkles sprawiają, że każde jest inne! Specjalnie dla naszych czytelników Michał Korkosz, znany jako Rozkoszny, przygotuje ciasteczka mieniące się wszystkimi kolorami tęczy.
Godzina: 11

Składniki na 9 sporych ciasteczek:

1 ½ szklanki (200 g) mąki pszennej + do posypania
¾ łyżeczki proszku do pieczenia
½ łyżeczki soli
100 g miękkiego masła
½ szklanki (100 g) białego cukru
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
1 duże jajko „zerówka”
½ szklanki (80 g) tęczowych sprinkles + więcej na wierzch 

Rady: Sprinkles można kupić w dużych hipermarketach lub w sklepach okołocukierniczych.

Rozmowa z Kachą i Sylwią z les.be.together
Opis: Kacha i Sylwia z les.be.together o codziennym życiu osób LGBTQ+ w Polsce. Blogerki opowiedzą nam o coming oucie, pomocy, którą niosą młodym lesbijkom oraz o współpracy z marką adidas.
Godzina: 18

Vogue.pl

Streaming filmu „Książę i dybuk”, reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski, Millennium Docs Against Gravity
Opis: Dokumentalna podróż śladami jednego z najbardziej fascynujących polskich filmowców. Kim naprawdę był Mosze Waks? Cudownym dzieckiem kina, przebiegłym oszustem czy może człowiekiem, który nieustannie mylił filmową iluzję z rzeczywistością? Historię reżysera i jego obsesję filmem „Dybuk” przybliża produkcja Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego.
Godzina: 18–24

Na tym nie kończymy! Na Vogue.pl znajdziecie wywiad z pierwszą polską drag queen. Przypomnimy 10 przełomowych coming outów w popkulturze, przedstawimy projektantów-aktywistów LGBTQ+, którzy w swojej twórczości odnoszą się do wątków tożsamości i równości, oraz tęczowe kolekcje, które powstały z myślą o Miesiącu Dumy. Porozmawiamy także z tancerzami specjalizującymi się w voguingu, którzy pozowali do wyjątkowej sesji Krystiana Lipca.


"Książę i Dybuk" i "Truman Capote. Wysłuchane modlitwy" są dostępne na platformie vod.mdag.pl, gdzie przez cały rok można oglądać najlepsze filmy dokumentalne z festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity oraz art-house'owe fabuły z portfolio Against Gravity. Tegoroczna edycja festiwalu MDAG odbędzie się 3-12 września w kinach w siedmiu miastach oraz 16 września - 3 października online.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij