Znaleziono 0 artykułów
16.05.2022
Artykuł sponsorowany

Ania Kuczyńska: Ubieram kobiety w aurę

16.05.2022
(Fot. materiały prasowe)

Ania Kuczyńska nawiązała współpracę z Klarną. – Korzystanie z Klarny w moim sklepie internetowym ułatwia moim klientom zakupy – mówi jedna z największych indywidualistek wśród polskich projektantek.

Co oznacza dla ciebie sukces w modzie?

Sukcesem jest to, co nieznane, i to, co nadejdzie. Cieszę się, że moja marka jest obecna na rynku od 20 lat, a mój styl i charakter projektów są rozpoznawalne.

Jak prezentujesz nowe kolekcje?

Kolekcje są prezentowane zgodnie z porą roku, nie są jednak sezonowe. Łączą się i uzupełniają. Taki model pracy przyjęłam trzy lata temu. Jest spójny, kompaktowy, ekologiczny i nowoczesny. Ubrania i akcesoria są fotografowane na modelkach, których osobowość inspiruje mnie, oddaje nastrój i charakter kolekcji, nawiązuje do urody muz, które towarzyszą procesowi projektowania. Myślę, że osobista komunikacja wyróżnia moją markę i dużo o niej opowiada.

(Fot. materiały prasowe)
Torba Mini Shanghai Notte

Co znalazło się w twojej najnowszej kolekcji?

Kolekcja Sole inspirowana jest miłością, słońcem, jego kształtem i symboliką, naturą i gwiaździstym niebem. Celebruje kobiety, ich piękno i naturalny blask. Konstrukcje nawiązują do organicznych kształtów inspirowanych naturą. Charakterem nawiązuje do luźnych, sportowych sylwetek lat 80. i 90. XX wieku, muzyki Michaela Sembello. Muzą kolekcji jest Michelle Pfeiffer.

Jak myślisz, co będziemy nosić latem 2022 roku?

Zawsze inwestuję w jakość i naturalne tkaniny, ponadczasowe projekty i lokalną produkcję. Latem będę nosić luźne spodnie, T-shirty i koszule. Czerń będę kontrastowała z letnimi, wieczorowymi płaszczami w kolorze rumianku i lodów truskawkowych.

W jaki sposób zmienił się twój model biznesowy, od kiedy sprzedajesz online?

Ania Kuczyńska to nie jest miejsce, tylko charakterystyczne estetyka, styl i filozofia życia, jakie proponuję. Niezależnie od przestrzeni pozostają niezmienne.

Przestrzeń online nie ma granic, daje mojej marce oddech. Rok 2020 zrewidował wiele konceptów, również tych biznesowych, wyczyścił nasze głowy. Świat na chwilę się zatrzymał. Ten ważny moment pozwolił nam na refleksję i próbę zrozumienia istoty naszego funkcjonowania, rewizję naszych planów i działań. Ustawił i zmienił nasze priorytety. Nasza nowa normalność stała się bardziej uważna.

(Fot. materiały prasowe)
Mia Notte skórzana teczka

Dla mnie istotny stał się ekologiczny aspekt mojej pracy, jej ponadczasowy i bezsezonowy charakter. Wysoka jakość produkowanych ubrań i akcesoriów oraz ich ograniczona ilość są wyrazem mojej troski o środowisko.

Moja marka powstała z miłości do projektowania i mody, jest osobista i organiczna. Czuję, że pomysł, który stworzyłam ponad 20 lat temu, sprawdza się i rozwija, dopasowuje się do teraźniejszości.

(Fot. materiały prasowe)

Przyzwyczajenia twoich klientek też się zmieniły?

Ubieram kobiety w aurę, ubrania są jej dopełnieniem. Zakupy online stały się nowym luksusem, który dostarczamy pod drzwi. To niezwykle demokratyczny model pracy, który pozwala dotrzeć wszędzie. Jest kameralny, dyskretny i anonimowy. Klientki marki cenią sobie możliwość wyboru pomiędzy zakupami online i możliwością odwiedzenia flagowego sklepu na warszawskim Powiślu.

(Fot. materiały prasowe)
Pasek Franceska

Moje nowe miejsce jest wartością dodaną dla tych, którzy są nią zainteresowani. Ubrania opowiadają historię, a kameralna przestrzeń pomaga im w jej zrozumieniu.

Dlaczego zdecydowałaś się na współpracę z Klarną?

Klarna otwiera mi okno na świat. Dzięki współpracy moja marka – akcesoria i ubrania – będzie obecna na dziewięciu europejskich rynkach. Współpracę traktuję również jako gest wobec moich klientów, bo możliwość korzystania z Klarny ułatwia im proces zakupowy i ogranicza niepotrzebny obieg pieniędzy.

W jaki sposób ty robisz zakupy?

Uwielbiam szybkie zakupy online, robię je zazwyczaj wieczorem. Doceniam też urok zakupów stacjonarnych. Lubię niszowe marki, ich osobiste, flagowe butiki, które opowiadają ich historię, kontekst tworzenia. Robię zakupy na wakacjach – to dla mnie duża przyjemność i relaks.

Co jest twoim ostatnim odkryciem?

Wróciłam do czytania, moim fetyszem są na nowo książki. Polecam wydane przez Grupę Wydawniczą Relacja książki autorstwa Joan Didion.

Już od teraz możesz kupić ponadczasowe produkty z kolekcji Ani Kuczyńskiej i zapłacić za nie, do 30 dni później, korzystając z Klarny.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij