Znaleziono 0 artykułów
12.09.2020

Przedstawiamy gości Business Fashion Environment Summit

12.09.2020
(Fot. Materiały prasowe)

Już 22 września w Muzeum Polin w Warszawie światowi eksperci i aktywiści spotkają się na inauguracyjnej edycji konferencji, aby dyskutować o przyszłości biznesu prowadzonego w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju – Business Fashion Environment Summit. Zdradzamy, kim będą główni paneliści wydarzenia zorganizowanego przez „Vogue Polska”!

Zrównoważony rozwój to wciąż umacniający się sposób zarządzania gospodarką, u którego podstaw leży dbałość o środowisko naturalne, a który za cel obiera zapewnienie dobrobytu społeczeństwa w kolejnych pokoleniach. Niezwykle ważnym elementem zrównoważonego rozwoju jest również społeczna odpowiedzialność. Wydarzenia pokroju Business Fashion Environment Summit mają zasadnicze znaczenie dla kształtowania nowych modeli biznesowych i wypracowywania rozwiązań mających realny wpływ na naszą przyszłość. Zaproszenie do udziału w konferencji zorganizowanej przez „Vogue Polska” przyjęli światowej sławy liderzy.

 

Jednym z głównych panelistów będzie Robert van de Kerkhof, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w austriackiej firmie Lenzing. „Zrównoważony rozwój to dla mnie jakość życia, które mamy w tej chwili. Ale także korzystanie z życia w taki sposób, by jakość życia przyszłych pokoleń – naszych dzieci i wnuków – była taka sama, jak nasza. Zostało nam bardzo niewiele dostępnych zasobów, więc powinniśmy wykorzystywać je ponownie i dzięki temu nadal utrzymywać jakość życia na dobrym poziomie” – przekonywał van de Kerkhof w cyklu „Vogue Polska” „Zrównoważone czwartki”. Lenzing to największy producent włókien syntetycznych na świecie. Wykorzystuje się je przy produkcji ubrań, których proces tworzenia jest w stu procentach ekologiczny i odnawialny. „Wszystkie nasze projekty dotyczące badań i rozwoju skupiają się na utrzymaniu na tym samym poziomie lub zmniejszeniu negatywnego wpływu na środowisko. Inwestujemy w technologie poprawiające komfort życia użytkowników, ale w bardziej zrównoważony sposób” – wyjaśnia Van de Kerkhof.

JNW Maksymilian Książe Lichtensteinu (Fot. Materiały prasowe)

Wyjątkowym panelistą Business Fashion Environment Summit będzie JNW Maksymilian, książę Lichtensteinu – CEO LGT Group – największej prywatnej grupy w obszarze bankowości i zarządzania aktywami. Książę Maksymilian zarządza biznesem w oparciu o szlachetne wartości, które zawsze przyświecały jego rodzinie. Przekonuje też, że stawianie na zrównoważony rozwój wcale nie musi oznaczać ograniczenia zysków. „Nie można tylko brać czegoś ze społeczeństwa, aby maksymalizować nasze krótkoterminowe zyski i zaniedbywać aspekty społeczne i środowiskowe. Musimy także dać coś od siebie i ludziom, i Ziemi” – powiedział książę Maksymilian w jednym w wywiadów. 

Podczas konferencji wystąpi również Alexi Lubomirski – światowej sławy fotograf i autor sesji okładkowej grudniowego wydania „Vogue Polska”. Lubomirski od kilku lat jest także aktywistą działającym w założonej przez siebie fundacji Creatives for Change. Jej celem jest budowanie odpowiedzialności społecznej w branży mody. Lubomirski wyjaśnia, że w pewnym momencie życia zrozumiał, że są rzeczy, które chce zmienić. Dlatego w sesjach zdjęciowych, które robi, sprzeciwia się wykorzystywaniu futer, piór czy skór egzotycznych zwierząt. „Zdałem sobie sprawę, że nigdy nie czułem się z tym komfortowo. Ale robiłem to, bo inni też to robili. Zacząłem się jednak zastanawiać, czy na łożu śmierci nie będę żałował, że czegoś z tym nie zrobiłem, że gdy miałem okazję, nie powiedziałem: nie. Wiedziałem, że ominie mnie z tego powodu wiele zleceń, ale wiedziałem też, że jeśli z dobrego powodu zamkną się przede mną jedne drzwi, drugie z tego samego staną przede mną otworem. Rozpocząłem inicjatywę o nazwie Creatives for Change i poprosiłem twórców branży modowej, żeby zajęli stanowisko, podpisali deklarację i przestali używać futer, piór czy skór egzotycznych zwierząt w swoich projektach” – wyjaśniał Lubomirski w naszym cyklu „Zrównoważone czwartki”.

Alexi Lubomirski (Fot. Materiały prasowe)

Wśród głównych speakerów konferencji Business Fashion Environment Summit znajdzie się także pochodząca z Ghany projektantka, filantropka i aktywistka na rzecz zrównoważonej mody, Samata Pattinson. Pattinson prowadzi własną markę Samata – w 2011 r. zdobyła nagrodę w konkursie Suzy Amis Cameron’s international Red Carpet Green Dress za projekt sukni wieczorowej z materiałów pochodzących ze zrównoważonej produkcji. Obecnie Samata pełni funkcję Global Campaign Director Red Carpet Green Dress i współpracuje z projektantami i markami, takimi jak Vivienne Westwood, Reformation czy Stella McCartney. Pattinson wykłada również na uczelniach, takich jak London College of Fashion, Central Saint Martins czy Berkeley. Jej teksty ukazywały się w wielu magazynach, m.in. „Vogue UK” czy „The Guardian”.

Samata Pattinson (Fot. Materiały prasowe)

Na temat zrównoważonego rozwoju wypowie się również Ellen MacArthur, założycielka fundacji swojego imienia. Ellen MacArthur Foundation od 2010 r. promuje zasady gospodarki o obiegu zamkniętym – regeneracyjnego systemu gospodarczego, w którym minimalizuje się zużycie surowców i wielkość odpadów oraz emisję i utratę energii przez tworzenie zamkniętej pętli procesów, w których odpady z jednych procesów są wykorzystywane jako surowce dla innych. Dzięki temu maksymalnie zmniejsza się ilość odpadów produkcyjnych. Ellen MacArthur Foundation współpracuje z przedstawicielami świata biznesu, środowisk akademickich, decydentami i instytucjami. Inspiruje do wdrażania rozwiązań systemowych na dużą skalę i na całym świecie. 

Podobne artykułyBusiness Fashion Environment Summit. Zapraszamy na trzecią edycjęRedakcja Vogue.pl W konferencji Business Fashion Environment Summit weźmie także udział Katrin Ley – dyrektor zarządzająca Fashion for Good, założonej w Amsterdamie innowacyjnej platformy dążącej do zmiany postrzegania mody. Fashion for Good zrzesza projektantów, marki, właścicieli sklepów i inwestorów. Misją inicjatywy jest promowanie pięciu dóbr nowego, przekształconego przemysłu modowego: dobrych materiałów, dobrej gospodarki, dobrej energii, dobrej wody i dobrego życia. Wcześniej Ley pracowała dla Pymwymic. Nazwa wspólnoty pochodzi od pierwszych liter słów „Put your Money Where Your Meaning Is Community” – umieść pieniądze tam, gdzie twoim zdaniem będą mieć znaczenie. Pymwymic skupia europejskich posiadaczy majątku, którzy inwestują, aby wywrzeć pozytywny wpływ na świat.

Całą konferencję Business Fashion Environment Summit będzie można obejrzeć online – jako livestream na stronie Vogue.pl oraz w kanałach społecznościowych „Vogue Polska”. Streaming konferencji będzie bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się za pomocą formularza.

Bieżące informacje o konferencji można śledzić na oficjalnym Twitterze wydarzenia: twitter.com/BFESUMMIT

Partner główny: Audi 

Partner: Perlage 

Partner merytoryczny:  Boston Consulting Group

Współpraca: POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich, Belvedere 

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij