Znaleziono 0 artykułów
20.05.2020

Przerób selfie na obraz Fridy Kahlo, Andy’ego Warhola albo Vincenta van Gogha

20.05.2020
Vincent van Gogh "Irysy" ((Fot. VCG Wilson/Corbis via Getty Images)

Nowa aplikacja Google Arts & Culture pozwoli użytkownikom stworzyć własne dzieła sztuki. Wystarczy zrobić selfie i wybrać styl konkretnego artysty, by zwykłe zdjęcie stało się portretem.

„Art Transfer” to aplikacja mobilna, która pozwala stworzyć portret imitujący dzieła van Gogha, Fridy Kahlo, Keitha Haringa, Jean-Michela Basquiata czy Yayoi Kusamy. Użytkownicy mogą także fotografować przedmioty codziennego użytku, które w aplikacji przyjmą formę obrazu. Aplikacja powstała we współpracy z instytucjami kultury z całego świata. Muzea i galerie udzieliły Google’owi dostępu do najsłynniejszych dzieł, takich jak „Mona Lisa” Leonardo da Vinciego, „Krzyk” Edwarda Muncha czy autoportrety Andy’ego Warhola. Użytkownicy mogą przerobić całe zdjęcie lub tylko jego fragmenty. Czekając na wygenerowany obraz, przeczytamy ciekawostki na temat artystów.

Aplikacja została stworzona w oparciu o algorytm Google AI, który umożliwia internautom bliższy kontakt ze sztuką. – Art Transfer” nie miesza ze sobą dwóch obrazów i nie nakłada ich na siebie, lecz używa wyjątkowego algorytmu. W ten sposób tworzy nową wersję twojego zdjęcia, zainspirowaną konkretnym stylem artystycznym, który wybrałeś – mówili twórcy aplikacji.

To kolejna inicjatywa Google Arts & Culture, mająca na celu zbliżenie publiczności do świata sztuki w trudnym czasie pandemii. W marcu tego roku, we współpracy z Château de Versailles, Google stworzyło aplikację „VersaillesVR: Pałac jest twój”. Platforma pozwala użytkownikom na wirtualne spacery po 21 pokojach i prywatną audiencję u Ludwika XIV.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij