Znaleziono 0 artykułów
12.09.2022

Redakcja poleca: album „Vivian Maier”, serum do włosów i festiwal muzyczny

12.09.2022
Fot. Materiały prasowe

Choć pogoda dobitnie przypomina, że wakacje się skończyły, wierzymy, że letnią energię można podtrzymać. Świetnie nadają się do tego muzyczne festiwale i ubrania w soczystych kolorach. A te wrześniowe wieczory, które spędzimy w domu, umili nam album z pracami Vivian Maier.

Album: Vivian Maier, wyd. Thames & Hudson

Fot. Materiały prasowe

Vivian Maier, jedna z najważniejszych artystek XX wieku, specjalizująca się w fotografii ulicznej, przez lata dokumentowała życie amerykańskich metropolii, głównie Nowego Jorku i Chicago. Zostawiła po sobie archiwum liczące ponad 100 tys. negatywów z urzekającymi kadrami i świetną kompozycją. Doskonale pokazuje je album liczący 250 prac artystki, wydany w sierpniu 2022 roku przez Thames & Hudson. Świetny nie tylko na długie, jesienne wieczory.

Moda: Spodnie Dorothee Schumacher z Breuninger.com

Fot. Materiały prasowe

Wrzesień to czas powrotów – nie tylko do szkoły, ale i pracy. I choć pogoda dobitnie przypomina, że wakacje się skończyły, wierzymy, że letnią energię można podtrzymać, a żywe, soczyste kolory nadają się do tego idealnie. Na Breuninger.com znalazłyśmy fioletowe spodnie Dorothee Schumacher z kolekcji na jesień–zimę 2022, w których z dobrym samopoczuciem i pewnym krokiem wejdziemy do biura.

Muzyka: Gravity Network w Warszawie

Fot. Materiały prasowe

Wydarzenia z cyklu Gravity Network to inicjatywa trzech europejskich klubów: warszawskiego Jasna 1, praskiego Ankali i berlińskiego RSO. Połączyły siły jeszcze w pandemii, by popularyzować muzykę elektroniczną i jej kulturotwórczy charakter. Wspólnie organizują imprezy i konferencje. W czwartek 15 września 2022 r. event zawita do Warszawy.

Warszawskie Gravity Network zainauguruje o godz. 16 panel dyskusyjny, który obejmie trzy tematy (wstęp wolny). Pierwszy z nich to „Club Culture & Night Economy”, który poprowadzi dziennikarka Dominika Sitnicka, a wśród panelistów znajdą się, m.in. Dtekk z Up to Date Festival i klubu FOMO oraz Łukasz Warna Wiesławski z Granko Agency. Drugi moduł to „LGBTQ+ Club Culture in Poland”, który będzie moderował Anton Ambroziak, a gośćmi będą, m.in. Krzysztof Makuch/Gladi z Metropolis czy Poko (Przemek) Madej z Pozqueer. Gospodarzem ostatniej rozmowy „Ukrainian Electronic Scene During War and Beyond” będzie Maciek Piasecki, a gośćmi, m.in. Nastia z Nechto Records/Strichka Festival.

Wieczorem 15 września w klubie Jasna 1 odbędzie się impreza charytatywna, z której cały dochód z biletów zostanie przekazany dwóm organizacjom z Ukrainy: Insight LGBTQ NGO i Repair Together.

Uroda: Wzmacniające serum w olejku Metal Detox od LOréal Professionnel Paris

Fot. Materiały prasowe

Miękkie, błyszczące i zadbane włosy to najgorętszy trend nie tylko nowego sezonu. Niestety po lecie bywają przesuszone i łamliwe, czego przyczyną może być również woda, i to nie tylko morska. Ta, którą na co dzień myjemy włosy, zawiera metale wnikające w głąb kosmyków i osłabiające ich strukturę. Neutralizuje je np. gama kosmetyków Metal Detox od LOréal Professionnel Paris. Produkty te bazują na glikoaminie, która chroni przed osadzaniem się cząsteczek metali we włóknach włosa. Dzięki regularnemu stosowaniu wzmacniającemu serum, które właśnie pojawiło się w linii, pasma stają się grubsze, bardziej lśniące i zdyscyplinowane. Właśnie tego nam trzeba.

Moda: Bielizna Triumph

Fot. Materiały prasowe

Styl czy komfort? Nie powinniśmy rezygnować ani z jednego, ani z drugiego, a już zwłaszcza w kwestii bielizny. Piękny komplet potrafi wprawić w dobry nastrój na cały dzień, ale nie uda się to, jeśli będzie niewygodny. Jak nikt rozumie to, zresztą nie od dziś, Triumph. W kolekcji marki na jesień–zimę 2022 „Flex Smart” wypatrzyłyśmy bezszwowy, oddychający biustonosz, który dzięki elastycznym wkładkom dostosowuje się do ciała i… już ląduje na naszej liście zakupów. Spakujemy go też na podróż, bo jego miseczki są odporne na zagniecenia.

Festiwal: Jazz Around na zamku w Mosznej

Fot. Karol Makurat/REPORTER

Bajkowy zamek w Mosznej, słynący z 99 wież, 365 pomieszczeń i parku z kilkusetletnimi drzewami, zachwyca gości zarówno z Polski, jak i zagranicy. W piątek 16 września i sobotę 17 września gościć będzie także Jazz Aroound – nowy butikowy festiwal. Koncerty odbędą się i na zamku, i na jego dziedzińcu – w sumie wystąpi 22 artystów. Wśród nich: Kuba Więcek Trio, Jules Buckley Conducts Quincy Jones + Aukso, David Ryan Harris czy Secret Night Gang. Przez dwa dni na czterech scenach pojawią się nowe nurty i tradycja.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij