Znaleziono 0 artykułów
23.05.2022

Redakcja poleca: Balenciaga, stylowy hotel na Majorce, album o skejtach z Kalifornii

23.05.2022
Podpis

Nowa wersja kultowej torebki, weekend w klimatycznym hotelu nad Morzem Śródziemnym, a może inspirujący album o skejtach z lat 70. XX wieku? Jak co tydzień, dzielimy się naszymi odkryciami – w tym stawiamy na przyjemności i doznania.

Album Hugh Hollanda „Silver. Skate. Seventies”

Fot. materiały prasowe

„To było jak balet na betonie” – tak swoje pierwsze zetknięcie z subkulturą skejtów wspomina w książce Hugh Holland, amerykański fotograf znany ze zdjęć deskowych zapaleńców. W albumie „Silver. Skate. Seventies” wydanym po raz pierwszy w 2019 r. przy okazji wystawy o tym samym tytule, udokumentował raczkującą w latach 70. XX wieku w Kalifornii dyscyplinę – zajawkę, spontaniczność, ale i sztukę. Jazda na desce to bowiem nie tylko sport – to czysta finezja, co udowadniają zdjęcia Hollanda.

Torebka City Balenciagi

Fot. materiały prasowe

Na początku lat 2000. nosiły je niemal wszystkie celebrytki: od Sienny Miller i Lindsay Lohan, po Kate Bosworth i siostry Olsen. Dwadzieścia lat później powraca – w nieco zmodyfikowanej, ale nadal równie stylowej i praktycznej wersji. Nowa „City” ma nieco sztywniejszą formę, dodano też kilka rozmiarów – od mikro, po XXL, która może posłużyć za torbę weekendową. Obok Cagole, jest największą w tym sezonie it-bag od Balenciagi.

Hotel Pure Salt Adriano II na Majorce

Fot. materiały prasowe

Coś dla wszystkich fanów błogiego wypoczynku, najlepszej kuchni i niepowtarzalnego dizajnu. Hotel Pure Salt Adriano II, który mieści w Calvii na Majorce, wybudowany został na klifie, dzięki czemu już na wejściu oferuje zapierające dech w piersiach widoki. Wszystko jest tam doskonałe: przestronne, luksusowe pokoje, SPA, dwa baseny, widok na marinę zaprojektowaną przez Philippa Starcka, oraz kuchnia, w której śródziemnomorska tradycja miesza się z nowoczesnością. Ogromnym plusem jest też lokalizacja – zaledwie pól godziny drogi dzieli Pure Salt od stolicy Majorki, Palmy.

 Współpraca Ani Kuczyńskiej i Klarny

Fot. materiały prasowe

Ania Kuczyńska od lat pozostaje jedną z najbardziej znanych i utytułowanych projektantek w Polsce. Teraz jej projekty dostępne będą także na rynkach zagranicznych. Dzięki współpracy z Klarną oferta jej marki dotrze do 10 nowych krajów, m.in. Niemiec, Włoch i Francji. Promocja marki Kuczyńskiej odbywać się też będzie w aplikacji Klarny, z której korzysta już ponad 20 mln użytkowników.

Zapach Scandal od Jean Paul Gaultier

Fot. materiały prasowe

Fanka zapachu Scandal jest równie elegancka, co buntownicza, pewna siebie i swojej seksualności, uwielbia wystawne życie nocne. Kompozycji od Jean Paul Gaultier używa do podkreślenia dynamicznej osobowości. Zamknięta w stylowym flakonie mieszanka jest słodko-pieprzna, zalotna i głęboka. Ma wiele twarzy.

Święto Wina

Fot. materiały prasowe

Coraz częściej (i lepiej!) mówi się o winach z etykietą "made in Poland". Smakosze rodzimych win będą mogli raczyć się nimi bez ograniczeń podczas Święta Wina, które odbędzie się w dniach 27-29 maja w Janowcu nad Wisłą. W przepięknych okolicznościach przyrody, w ruinach zamku z widokiem na Kazimierz Dolny, będzie można spróbować win z całego Małopolskiego Przełomu Wisły. Na zdrowie!

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij