Znaleziono 0 artykułów
02.08.2021

Redakcja poleca: „Dzieciaki”, Lisa Taddeo, Balenciaga

02.08.2021
Fot. East News

Oczekiwanie na najgorętsze premiery filmowe jesieni osładzamy sobie powtórką z klasyków kinematografii, pochłaniamy nowości książkowe ulubionych autorów i nie rezygnujemy z uzupełniania wakacyjnej garderoby. Na szczęście lato jeszcze nas nie opuszcza.

Film: „Dzieciaki”

Fot. materiały prasowe

Każdy powód jest dobry, żeby zobaczyć na ekranie brawurową Chloë Sevigny. A letnie wieczory to idealny moment na powtórkę z klasyków kina. Kontrowersyjne „Dzieciaki” Larry’ego Clarka premierę miały w 1995 roku. Portret amerykańskich nastolatków nakreślony przez reżysera określono mianem obrazoburczego. To wciąż świetny kawał kina. Warto zobaczyć film choć raz, a najlepiej obejrzeć ponownie, by zinterpretować na nowo.

Książka: Lisa Taddeo „Animal”

Fot. materiały prasowe

Po sukcesie „Trzech kobiet” amerykańska pisarka powraca z kolejną książką – „Animal” (cały czas czekamy na polski przekład) pisała równolegle ze swoją przebojową publikacją. Główna bohaterka Joan już na kilku pierwszych stronach nazywa siebie „zdeprawowaną”. Szczególną słabość ma do żonatych mężczyzn.

„Animal” to książka o miłości – tej powierzchownej i głębokiej – seksie i pożądaniu, ale i tragedii. Jest tu gwałt i depresja, jest aborcja, molestowanie i żal. Taddeo używa naturalistycznego języka – nie sili się na subtelne parafrazowanie, jest do bólu szczera w portretowaniu bohaterki. Każda z nas może odnaleźć w Joan cząstkę siebie, bez względu na to, jak wygląda jej codzienne życie.

Moda: Klapki Balenciaga

Fot. materiały prasowe

Nikt nie podejrzewa Demny Gvasaliego o zachowawcze projekty. W gumowych klapkach nawiązania do stylu Y2K mieszają się z futuryzmem. Świetnie przełamią minimalistyczny garnitur albo luźną, lnianą sukienkę. Idealne na wakacje.

Uroda: Balsam oczyszczający Rowse

Fot. materiały prasowe

Nie dość, że skutecznie usuwa makijaż, to jeszcze pachnie jak wakacje spędzone w pełnym słońcu. Żelowa emulsja od hiszpańskiej marki kosmetyków naturalnych usuwa zanieczyszczenia. Na dobry początek dwuetapowego oczyszczania twarzy.

Design: Talerze 1882 x Toogood

Fot. materiały prasowe

Faye Toogood to kobieta-orkiestra. Projektuje meble i ubrania, tworzy też najbardziej pożądane akcesoria. Jej ostatni projekt ucieszy wszystkich fanów stylowej ceramiki. W wyniku współpracy z marką 1882 powstały cieniowane talerze i miseczki utrzymane w biało-granatowej kolorystyce. W sam raz na letnie kolacje w gronie przyjaciół.

 

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij