Znaleziono 0 artykułów
06.02.2023

Redakcja poleca: „Pamela: Historia miłosna”, „Men’s talk” i Lupo

06.02.2023
Fot. Getty Images

Walentynki można lubić lub nie, trzeba im jednak przyznać, że wspaniale przypominają, że o miłość trzeba dbać. Także o tę do samej lub samego siebie, i to nie tylko 14 lutego. Dlatego rozpieszczamy się w teatrze, restauracji i na treningu.

Film dokumentalny: „Pamela: Historia miłosna”

Fot. Materiały prasowe

„Pamela: Historia miłosna” – w tytule dokumentu Netfliksa pominięto nazwisko bohaterki, bo przecież Pamela jest tylko jedna. Wszyscy ją znamy: gwiazda „Słonecznego patrolu”, seksbomba, symbol lat 90. Kiedy więc po raz kolejny, nie biorąc pod uwagę jej zdania, telewizja przypomina historię skradzionej sekstaśmy jej i jej męża, Tommy’ego Lee (serial „Pam & Tommy”), Pamela mówi: dość, i postanawia opowiedzieć o sobie sama. Urzeka szczerością i wrażliwością, jest zabawna i marzycielska. I nie ma w niej zgorzknienia, które akurat byłoby całkiem zrozumiałe po tym, jak przez traktowały ją media. 

Spektakl: „Men’s talk” w reż. Katarzyny Warnke

Fot. Zuzanna Mazurek

Swój zbiór esejów „Mężczyźni objaśniają mi świat” Rebecca Solnit rozpoczyna anegdotą o tym, jak pewien gospodarz przyjęcia, na którym była, nie przestał protekcjonalnie tłumaczyć jej o czym jest książka nawet po tym, gdy usłyszał, że to ona ją napisała. Do mansplainingu, choć tym razem w formie „mężczyźni objaśniają sobie świat”, odwołuje się także przedstawienie „Men’s talk” Grupy Kalifornia (Maciej Łączyński, Dominik Rubaj, Adam Szustak) wystawiane w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie. Rozmowa trzech mężczyzn, w której nie brak nawiązań do literatury, teatru i popkultury, to opowieść o pokoleniu, dla którego dotychczasowe normy i wartości przestają być aktualne. Warto zobaczyć.

Album: „Annie Leibovitz Sumo” wyd. Taschen

Fot. Materiały prasowe

Jak ująć ponad 40 lat pracy jednej z najważniejszych fotografek w jednej publikacji? Projekt zajął kilka lat, a monumentalna retrospektywa (69 x 50 cm) opublikowana w 2014 roku ważyła 26 kg. Tamto legendarne wydanie albumu doczekało się mniejszej wersji, (37 x 27 cm), ale zdjęcia Annie Leibovitz niezmiennie są wielkie – czy to wczesne reportaże dla magazynu „Rolling Stone”, modowe sesje dla „Vogue’a”, czy ikoniczne portrety.

Dodatki: Odzież aktywna Triumph Triaction

Fot. Materiały prasowe

Choć rozpieszczać się (i innych też!) warto nie tylko walentynki, niech tym razem będzie to okazja, by sprezentować coś samej sobie. Set do ćwiczeń Triumph Triaction łączy doświadczenie marki Triumph w zakresie dopasowania i komfortu, aby stworzyć doskonałą odzież aktywną. Biustonoszom ze wsparciem bounce control z miękkich tkanin w dodających energii kolorach towarzyszą w kolekcji wiosna-lato 2023szorty i legginsy z oddychających materiałów. 

Miejsce: Restauracja Lupo Pasta Fresca

Fot. w_środku

Stylistyka Memphis, otwarta kuchnia, rzemieślniczy makaron. Na spotkanie z przyjaciółmi i na randkę. Justyna Kosmala, współwłaścicielka sieci kawiarni Charlotte, razem z siostrą Basią Kłosińską, z którą prowadzi już wspólnie Bar Wozownia, otworzyła w Warszawie restaurację Lupo Pasta Fresca. Ze świetnym włoskim designem i jeszcze lepszym włoskim jedzeniem. 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij