Znaleziono 0 artykułów
03.10.2022

Reinterpretacja kobiecości w „Czym jestem” Natalii Skotnickiej

03.10.2022
Fot. Natalia Skotnicka

Prace Natalii Skotnickiej to nowa interpretacja obrazu kobiety w XXI wieku i jego szalonym tempie. Skłania do refleksji i zadaje pytanie, które jest zarazem tytułem jej fotograficznego projektu: „Czym jestem?”.

– Fotografia stała się moim językiem i środkiem wyrazu. Jest moim nierozłącznym partnerem w trudzie dnia codziennego. Mój świat tworzę z wizualizowania chwil i emocji, które napotykam. Dostrzegam elementy i cechy, mówię o nich, moje zdjęcia to głos, mój głos. Ludzkie ciało to obraz duszy, dlatego pracując, opowiadam historie o charakterach – mówi Natalia Skotnicka.

Wernisaż wystawy "Czym jestem?/Fot. Kacper Bęski

W swoim najnowszym projekcie fotografuje kobiety – niektóre zamyślone, inne zaś z rozpalonym oczami. Swoimi pracami pragnie przeciwstawić się stereotypom i wymogom, jakie społeczeństwo XXI wieku nakłada na kobiety. W sesji udział wzięły: Zofia Korosadowicz, Beata Grabowska, Kaja Hałabuda, Lila Janowska, Aleksandra Kanarek, Lizavera Komar, Lizaveta Rybakova, Ola Kowal, Ola Kaczmarek, Lila Michniewicz i Nastazja Kuś. Dyrektor artystyczną jest Julia Dumana.

Ida Małkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij