Znaleziono 0 artykułów
22.01.2021

Powstaje serial o Fridzie Kahlo

22.01.2021
Frida Kahlo (Photo by Hulton Archive/Getty Images)

CIC Media we współpracy z Frida Kahlo Corporation tworzy serial oparty na życiu XX-wiecznej artystki. „Chcemy opowiedzieć o tym, czego nie znajdziecie w książkach” – zapowiadają scenarzyści Joel Novoa i Marilu Godinez.

Ruszyły prace nad serialem biograficznym opowiadającym historię słynnej malarki. Tłem narracji będzie bogactwo XX-wiecznego Meksyku, rewolucja oraz opisy poszczególnych obrazów, na których Kahlo „przedstawiała własne życie”. – Obecnie piszemy podstawę serii. Mamy nadzieję, że szczegóły przedstawimy w nadchodzących tygodniach – mówi Marlon Quintero, lider projektu i dyrektor CIC Media.

Na ten moment wiadomo, że za scenariusz będą odpowiedzialni Joel Novoa („Tamara”, „God’s Slave”) i Marilu Godinez. Ścieżkę dźwiękową serialu napisze wenezuelski kompozytor i piosenkarz Carlos Baute. Marlon Quintero przewiduje, że nagrania rozpoczną się w drugiej połowie 2021 roku.

Kim była Frida Kahlo?

Właściwie Magdalena Carmen Frieda Kahlo y Calderón przyszła na świat w 1907 roku w Meksyku. Do końca życia podawała jednak datę o 3 lata późniejszą, utożsamiając się z narodzinami nowego Meksyku, a zatem z początkiem rewolucji. Od dziecka chorowała na polio. Jej stan zdrowia pogorszył się po wypadku drogowym, do którego doszło, gdy miała zaledwie 17 lat. Wtłoczoną ją w gipsowy gorset i przykuto do łóżka. Wówczas zainteresowała się malarstwem. Tworzyła przede wszystkim autoportrety odzwierciedlające jej własne życie (np. „Dwie Fridy). Zmarła 13 lipca 1954 roku.

Dziś uznaje się ją za jedną z najważniejszych postaci XX wieku oraz pionierkę sztuki feministycznej. W 2002 roku powstał oscarowy film „Frida” w reżyserii Julie Taymor. Produkcja oparta na książce Haydena Herrery przedstawia burzliwy romans Kahlo (Salma Hayek) z mężem, Diego Rivierą (Alfred Molina).

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij