Znaleziono 0 artykułów
21.07.2021

Inspirująca stylizacja: Carrie Bradshaw z cekinową bagietką Fendi

21.07.2021
Sarah Jessica Parker jako Carrie Bradshaw na planie "And Just Like That..." (Fot. Getty Images)

Po 15 latach Carrie Bradshaw odzyskała cekinową bagietkę. Słynna torba z domu mody Fendi, która została skradziona w trzecim sezonie „Seksu w wielkim mieście”, powróciła na plan w „And Just Like That…”.

W jednym z odcinków trzeciego sezonu „Seksu w wielkim mieście” Carrie gubi się w plątaninie nowojorskich ulic. Gdy w mrocznym zaułku Manhattanu podchodzi do mężczyzny, by spytać o drogę, ten okazuje się złodziejem łasym na designerskie akcesoria felietonistki. Grożąc pistoletem, nakazuje pannie Bradshaw wyskakiwać z jej ulubionych złocistych blahników (w serialu nawet rabuś znał się na trendach!), biżuterii i cekinowej torebki… A to przecież „nie torebka, a bagietka”, odpowiada zrozpaczona bohaterka.

Najwyraźniej pod nieobecność nowojorskich przyjaciółek na ekranie musiało dojść do konfrontacji między Carrie a złodziejem. Podczas nagrań do nadchodzącego sequelu serialu, „And Just Like That…” bagietka znów mieniła się na ramieniu Bradshaw.

(Fot. Getty Images)

To nie koniec odwołań do dawnego stylu bohaterek. Chociaż w ekipie produkcyjnej zabrakło legendarnej kostiumografki Patricii Field (ta obecnie przebywa we Francji na planie drugiego sezonu „Emily w Paryżu”), nad stylizacjami gwiazd pracują jej protegowani, Molly Rogers i Danny Santiago, którzy tworzą współczesną reinterpretację wizerunku Carrie, Mirandy i Charlotte. Mimo upływu lat, Bradshaw nie zrezygnowała z fantazyjnych kapeluszy, wciąż nosi projekty Diora z ery Johna Galliano, a nawet wysadzany ćwiekami pasek, który pojawił się w filmowej wersji „Seksu w wielkim mieście” z 2008 roku. Wówczas był zestawiony ze skórzanym płaszczem i beretem, dziś w łagodniejszym wydaniu z popelinową sukienką w różu. Zmieniło się jedynie obuwie. Blahniki zastąpiły platformy Celine.

 

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij