Znaleziono 0 artykułów
05.08.2021

Nowy wymiar

05.08.2021
Yueqi Qi (Fot. Gordon von Steiner)

Nie boją się ciężkiej pracy, nie uciekają przed ryzykiem, śmiało korzystają  z tego, co podpowiada im wyobraźnia. Młodzi projektanci są wręcz bezczelni w swojej odwadze. Wiedzą, że dziś nie wystarczy, by moda była piękna. Musi nieść mocniejszy przekaz, być manifestem ich poglądów.

Collina Strada, Stany Zjednoczone

(Fot. Gordon von Steiner)

Collina z włoskiego znaczy tyle, co wzgórze. Strada to droga. Nazwa założonej przez Hillary Taymour marki nie tylko brzmi melodyjnie. Ma być też istotnym przesłaniem. Projektantka jest zagorzałą orędowniczką walki na rzecz poprawy klimatu i zrównoważonej mody. Wie, że droga do celu, który sobie postawiła, wiedzie pod stromą górę, a miejscami jest wyboista.

Maximilian, Wielka Brytania

Fot. Gordon von Steiner

Maximilian Davis zadebiutował na tygodniu mody w Londynie w2020 roku – do pokazania kolekcji zaprosił go wpływowy kolektyw Fashion East. Media od razu obwołały go najzdolniejszym młodym projektantem z Wielkiej Brytanii. Jego ubrania cechują minimalistyczne, surowe i nowatorskie konstrukcje, które zmysłowo odkrywają ciało.

Palomo Spain, Hiszpania

Fot. Gordon von Steiner

Alejandro Gomez Palomo debiutancką kolekcję pokazał w2016 roku. Nosiła tytuł Orlando i nawiązywała do dzieła Virginii Woolf o tym samym tytule. Rok później Palomo dołączył do tygodnia mody w Nowym Jorku i zgarnął nominację do prestiżowej LVMH Prize – był pierwszym hiszpańskim projektantem, któremu się to udało. Inspirację czerpie z rodzimej kultury, nieobce są mu też odniesienia do katolicyzmu.

Seivson, Tajwan

Fot. Gordon von Steiner

Seivson jest jedną z najciekawszych marek tygodnia mody w Tajwanie. Powstała w 2017 roku z inicjatywy Jill Shen i jej przyjaciółki. Shen szczególnie upodobała sobie zabawę z kontrastami – codzienność miesza z teatralnością, a projekty ready-to-wear tworzy z elementów wystroju wnętrz: poszewek, zasłon i narzut.

Tomo Koizumi, Japonia

Fot. Gordon von Steiner

Koizumiego odkryła na Instagramie stylistka Katie Grand. Zachwycona przeskalowanymi i ekstrawaganckimi projektami Japończyka, w 2018 roku zorganizowała mu pokaz w Nowym Jorku. O charakterystycznych dla swych kreacji gęstych falbankach mówi, że pełnią rolę zbroi. Niedawno Koizumi nawiązał współpracę z Pucci.

Yueqi Qi, Chiny

Projektantka słynie z misternych zdobień i biżuteryjnych detali. Nic dziwnego – krótko po ukończeniu Central Saint Martins trafiła do domu Chanel, gdzie zajmowała się projektowaniem haftów do kolekcji haute couture. Choć Yueqi Qi ma międzynarodowe doświadczenie, podstawową inspiracją każdej jej kolekcji jest kultura Chin. W tej na wiosnę-lato 2021, zatytułowanej Au revoir, champ des riz, zastanawiała się, jak chińska tradycja może być pielęgnowana poza granicami kraju.

 

Zdjęcia: Gordon von Steiner

Stylizacja: Jorden Bickam

Włosy: Mustafa Yanaz

Makijaż: Jen Myles

Manicure: Gina Edwards

 

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij