Znaleziono 0 artykułów
28.04.2021

Suknia ślubna Lady Di na wystawie

28.04.2021
(Fot. Getty Images)

William i Harry przekazali suknię ślubną matki, księżnej Diany, na czasową wystawę w Pałacu Kensington. Będzie można ją oglądać od 3 czerwca. 

29 lipca 1981 roku Diana Spencer podążała nawą Katedry Św. Pawła w Londynie w sukni z jedwabnej tafty z 25-metrowym trenem projektu Davida i Elizabeth Emmanuelów. Tego dnia została księżną Walii i królową ludzkich serc. Jej ślubna suknia zyskała miano ikonicznej – w następnych latach przyszłe panny młode marzyły, żeby wyglądać tak, jak ona.

(Fot. Getty Images)

Suknię Diany ostatni raz pokazano publicznie ponad 25 lat temu, w 1995 roku w Pałacu Kensington, a następnie przekazano do rodzinnego domu księżnej w Althorp. W tym roku, 3 czerwca, zostanie ponownie udostępniona szerszej publiczności, trafiając na czasową wystawę „Royal Style In The Making”, poświęconą stylowi brytyjskiej rodziny królewskiej. Jak wyjaśniono w opisie ekspozycji, ma na celu pokazanie „intymnych relacji pomiędzy projektantem mody a królewskim klientem”. W historycznej oranżerii Pałacu Kensington znajdą się także inne kreacje członkiń brytyjskiej monarchii. 

Ślubną kreację Diany przekazali na wystawę jej synowie, książę Harry i książę William. 

Wystawa „Royal Style In The Making” potrwa od 3 czerwca 2021 roku do 2 stycznia 2022 roku. 

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij