Znaleziono 0 artykułów
21.02.2023
Artykuł partnerski

Zastrzyk energii z Phyto Complete Herbalife Nutrition

21.02.2023
Fot. Getty Images

Spadek energii to częsty problem o tej porze roku. Na słabszą kondycję organizmu ma wpływ wiele czynników. Jak wspomóc ciało, żeby wiosnę przywitać w pełni sił?

Dlaczego o tej porze roku tak wielu z nas skarży się na osłabienie, ma mniej energii do działania i częściej odczuwa senność? Krótszy dzień, mniej światła słonecznego, chłodne dni, nieodpowiednio zbilansowana, uboga w składniki odżywcze dieta oraz mniej ruchu – to tylko niektóre z powodów. Dodatkowo na osłabienie organizmu wpływają również gorszy nastrój, stres i brak czasu na regenerujący odpoczynek. Spacery, które są najbardziej dostępną i bezpłatną aktywnością, też o tej porze bywają trudne do praktykowania, choćby ze względu na zmienną pogodę. A suche, zanieczyszczone powietrze i stres oksydacyjny dodatkowo wystawiają ciało na ogromną próbę. Jak sobie pomóc? Najlepiej w sposób holistyczny, nie ograniczając się do pojedynczej zmiany.

Fot. Materiały prasowe

Karnet na zdrowie

Aktualnie u podstawy piramidy żywienia na pierwszym miejscu znajduje się aktywność fizyczna1. Oznacza ona nie tylko sport, ale również spacer czy wchodzenie po schodach. Jak podaje IŻŻ (Instytut Żywności i Żywienia) każdego dnia na aktywność fizyczną należy poświęcić co najmniej 30-45 minut. Ruch to podstawa zdrowego funkcjonowania i prawidłowego metabolizmu organizmu. Genialnie pobudzająco – lepiej niż espresso – działa poranny spacer przed śniadaniem. Kroki wychodzić można też na schodach – zamiast korzystania z windy, zamieniając jazdę samochodem na rower. Wszystko warto rejestrować za pomocą aplikacji w smartfonie lub smartwatchu – motywacja przy pokonywaniu kolejnych kroków będzie coraz większa!

Można też uczęszczać 2-3 razy w tygodniu na fitness. Ale nie wszystkim TBC czy zumba lub trening na siłowni muszą odpowiadać. Alternatywą są spokojniejsze rodzaje ćwiczeń, jak joga czy pilates, które oprócz poprawy metabolizmu i wzmocnienia mięśni genialnie wpływają również na kondycję kręgosłupa.

Dobre menu

Równie ważna jak aktywność fizyczna jest dobrze zbilansowana dieta. Nie może być chwilowym zrywem związanym z chęcią utraty niechcianych kilogramów. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - PZH opracował nowe „Zalecenia zdrowego żywienia”(opublikowane 17 października 2020 roku podczas V Narodowego Kongresu Żywieniowego), z którego wynika, że warto jeść więcej produktów zbożowych z pełnego ziarna (kasze, pieczywo razowe, płatki owsiane), warzyw i owoców (z przewagą warzyw), roślin strączkowych, ryb (szczególnie tłustych ryb morskich), fermentowanych produktów mlecznych, nasion i orzechów. Każdy dzień warto zaczynać od pożywnego śniadania, trzymać się mniej więcej stałych godzin kolejnych posiłków i pić odpowiednie ilości płynów (jak zaleca IŻŻ ok. 1,5 l dziennie). Pięć porcji warzyw i owoców na talerzu jest bardzo wskazane – przy czym ¾ spośród nich, jak podaje IŻŻ powinny stanowić warzywa. Zimą i na przednówku owoce czy warzywa można zastąpić kiszonkami, które dodatkowo dzięki zawartości kwasu mlekowego poprawiają odporność organizmu.

Fot. Materiały prasowe

Co jest największą przeszkodą zdrowej diety? Słone lub słodkie przekąski w nadmiernych ilościach. Jeśli jadłospis jest dobrze zorganizowany i zaplanowany (można rozpisać sobie menu na cały tydzień, planując zakupy spożywcze w piątek czy sobotę), wówczas nie trzeba przechodzić na drastyczną dietę czy odmawiać sobie wszystkiego, żeby czuć się dobrze i komfortowo. Spadek energii po południu, podczas pracy, warto uzupełniać węglowodanami złożonymi (jak np. zdrowe batony z pestkami, płatkami owsianymi i orzechami). I uważać na używki. Alkohol w dużej mierze zawiera cukier. Jak podaje Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej, do najczęstszych błędów żywieniowych Polaków należą: zbyt duże spożycie soli, mięsa czerwonego, cukru i słodyczy (w tym napojów słodzonych). Natomiast wciąż za mało spożywamy produktów zbożowych z pełnego przemiału, warzyw i owoców czy orzechów (więcej na https://ncez.pzh.gov.pl/abc-zywienia/talerz-zdrowego-zywienia/)

Moc witamin i minerałów

Oprócz ruchu i dobrego menu można też wspomóc się porcją dodatkowych witamin i minerałów. W sezonie jesienno-zimowym często przybieramy na wadze (z powodu niższej aktywności fizycznej, spędzania czasu w pomieszczeniach czy spożywaniu większej ilości kalorii), więc końcówka zimy to dobry moment, żeby zredukować zbędne kilogramy.  Suplementy są dobrym wsparciem dla ciała, choć nie zastąpią diety ani aktywności fizycznej. Szukając preparatu, który wspomaga energetycznie, poprawia metabolizm, a przy tym dostarcza bogactwa antyoksydantów, warto zainteresować się Phyto Complete Herbalife Nutrition. To suplement, w którego składzie znajdują się witamina C i niacyna (wit. B3), które zapewniają utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego i zmniejszają uczucie zmęczenia, chrom utrzymujący optymalny poziom glukozy we krwi czy polifenole – antyoksydanty – również przeciwdziałające wyczerpaniu. W preparacie tym znajduje się także formuła Fiit-NS™. Jak działa? To opatentowany składnik, który jak wykazują badania naukowe, poprawia metabolizm i pomaga spalić tkankę tłuszczową w obrębie jamy brzusznej, a dzięki zawartości genialnych komponentów dodaje energii2,3,4

Fot. Materiały prasowe

W składzie tej formuły znajdują się: ekstrakt z liści zielonej herbaty, ekstrakt z nasion guarany, ekstrakt z pestek i skórki winogron, ekstrakt z owocu grejpfruta, ekstrakt z korzenia czarnej marchwi, amid kwasu nikotynowego, kwas L-askorbinowy. Dwie kapsułki Phyto Complete, przyjmowane w trakcie posiłku, są genialnym uzupełnieniem diety i ćwiczeń, idealnym przed nadejściem wiosny. To przepis na zdrowsze, bardziej aktywne i holistyczne dbanie o ciało. „Skutkiem ubocznym” będzie przypływ energii i chęci do działania.


1. Piramida Żywieniowa, https://dietetycy.org.pl/piramida-zywieniowa-2017-opisem/
2. Uczestnicy badania mieli BMI > 25, wyniki widoczne po 12 i/lub 16 tygodniach.
3. Cases J, et al. International journal of food sciences and nutrition. 2015;66(1):120-5.
4. Romain C, et al. Nutrients. 2021;13(2).

Maria Kowalczyk / nostressbeauty
Proszę czekać..
Zamknij