Znaleziono 0 artykułów
28.11.2021
Artykuł partnerski

Filmy na święta, które warto odkryć na nowo

28.11.2021
Fot. EAST NEWS/EVERETT COLLECTION

Sezon na świąteczne seanse uznajemy za otwarty. Od ponadczasowych klasyków, po stylowe nowości – wybieramy filmy w sam raz na Gwiazdkę. Ich piękno docenimy w pełni dzięki możliwościom telewizora LG OLED G1 Gallery.

„Kevin sam w domu”: Bez klasyki ani rusz

 

Bez „Kevina samego w domu” nie na świąt. A jeśli oglądać kultową komedię, to tylko w najwyższej jakości. Dzięki temu starcie zaradnego chłopca z dwoma złodziejaszkami będzie jeszcze zabawniejsze, a świąteczne Chicago (lub Nowy Jork w równie popularnym sequelu) – jeszcze bardziej magiczne. I choć w ubiegłym roku film świętował 30. Urodziny, a odtwórca głównej roli, Macaulay Culkin, skończył 40 lat, to przygody pomysłowego Kevina McCallistera ogląda się z taką samą przyjemnością.

„To właśnie miłość”: Czas nadziei

 

Na seans w najwyższej jakości zasługuje również brytyjska komedia w gwiazdorskiej obsadzie. Dziesięć z pozoru niezwiązanych ze sobą historii łączy świąteczna sceneria. Nastoletni Sam zakochuje się po raz pierwszy, podczas gdy jego ojczym opłakuje odejście ukochanej żony, a Mark odkrywa, że kocha Juliet, żonę swojego najlepszego przyjaciela. Zawiłe losy londyńczyków nieoczekiwanie się krzyżują, a świąteczna atmosfera pomoże im odnaleźć spokój ducha i odzyskać wiarę w miłość, która niejedno ma oblicze. Głębia koloru i doskonały kontrast sprawią, że poczujemy się, jak gdybyśmy towarzyszyli bohaterom.

„The Holiday”: Dwa światy

 

Kto z nas nie marzy o takiej historii? Dwie nieznajome zmęczone problemami postanawiają na święta zamienić się domami. Amanda przeprowadza się do malowniczego domku w zasypanej śniegiem wsi w samym sercu Anglii, a Iris zajmuje jej willę w słonecznym Los Angeles. Dopiero na drugim końcu świata każda z nich na nowo odkrywa, że życie jest piękne, a miłość może czekać tuż za rogiem. Możliwości LG OLED G1 Gallery pomogą nam w pełni docenić piękno angielskiej prowincji i rozświetlonego milionem świateł Miasta Aniołów.

„A Very Murray Christmas”: Wigilijny show

 

Jak przyznała sama Sofia Coppola, nigdy nie sądziła, że nakręci film o świętach. Dorastając, nie była fanką gwiazdkowych historii, bo wydawały jej się zbyt przesłodzone. Dlatego gdy zaczęła pisać „A Very Murray Christmas”, chciała pozwolić bohaterom doświadczać różnych emocji – od samotności po nadzieję. Świąteczna komedia to historia jednego wieczoru. Gdy koncert wigilijny zostaje odwołany, Bill Murray zmuszony jest spędzić święta w hotelowej restauracji. Magia świąt sprawia, że grupa nieznajomych odnajdzie w sobie rodzinę daleko od domu. Dzięki telewizorom LG w pełni docenimy subtelną estetykę filmu Coppoli – pastelową paletę barw, delikatne światło restauracyjnych lamp i eleganckie kreacje gwiazd, na czele z Miley Cyrus, George’em Clooneyem i Rashidą Jones.

„Last Christmas”: Magia świąt

 

Komedia z Emilią Clarke i Henrym Goldingiem to najnowsza pozycja na naszej świątecznej liście. Kate pracuje jak elf w sklepie z artykułami bożonarodzeniowymi. Dawno jednak straciła serce do świętowania. Wszystko zmienia się, gdy poznaje czarującego nieznajomego Toma. Z jego pomocą bohaterka na nowo uwierzy w magię świąt, miłość i samą siebie. Ciepła opowieść o tym, o czym święta powinny być przede wszystkim – bliskości, wspólnocie i nadziei. Dzięki technologii Dolby Atmos najlepsze gwiazdkowe przeboje George’a Michaela wybrzmią jeszcze pełniej. W sam raz na karaoke w gronie najbliższych.

Fot. materiały prasowe

LG OLED G1 Gallery to telewizor dla miłośników rozrywki w najwyższej jakości. Technologia OLED wykorzystuje samoświecące piksele zamiast podświetlenia, co pozwala na tworzenie niezwykle smukłych i prawie bezramkowych ekranów. Dzięki nim możemy cieszyć się obrazem o niezwykle szerokiej palecie barw, głębokiej czerni i nieskończonym kontraście.

Telewizory LG OLED zapewniają również pełną wierność kolorów. Oznacza to, że podczas seansu możemy cieszyć się obrazem w jakości zgodnej z założeniami twórców. Inteligentne rozwiązania AI Picture Pro dostosowują funkcje obrazu do wyświetlanych treści, a opcja sterowania głosem (z lub bez użycia pilota) ułatwią codzienne użytkowanie.

Telewizory LG OLED charakteryzują się niskim poziomem emisji niebieskiego światła, nie migają i są pozbawione odblasków. Dzięki tym rozwiązaniom możemy jednocześnie cieszyć się komfortowym seansem przez dłuższy czas, jednocześnie dbając o dobry wzrok naszej rodziny.

Telewizor LG OLED G1 Gallery łączy najnowsze technologie ze stylowym designem. Dzięki smukłej sylwetce telewizor wygląda jak obraz. Po zakończeniu seansu nasz salon może zmienić się w galerię sztuki. Wystarczy prosta komenda głosowa, która uruchomi tryb galerii, by na ekranie zostały wyświetlone dzieła sztuki z biblioteki obrazów LG. Telewizor dostępny w trzech wariantach – 55, 65 i 77 cali – będzie nie tylko domowym centrum rozrywki, ale również elegancką dekoracją wnętrza. W sam raz na świąteczną celebrację w gronie najbliższych.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij