Znaleziono 0 artykułów
29.10.2022

Świąteczne komedie romantyczne na Netfliksie

29.10.2022
(Fot. materiały prasowe Netflix)

Z myślą o zbliżąjący się świętach wybieramy filmy, które skutecznie wprawią nas w gwiazdkowy nastrój.

„Niezapomniane święta”: Dla zakochanych bez pamięci

 

Na chwilę przed świętami rozpuszczona dziedziczka hotelowej fortuny (powracająca na ekrany Lindsay Lohan) ulega wypadkowi na stoku i doznaje amnezji. Z pomocą przychodzi przystojny właściciel górskiej chaty. Co dzieje się dalej? Tak, zgadliście: między nieznajomymi rodzi się gorące uczucie. Problem w tym, że bohaterka ma narzeczonego, o którym nie pamięta. On jednak pamięta o niej (i jej fortunie), rusza więc na poszukiwanie dziewczyny.

„Dash i Lily”: Dla tych, którzy chcą odzyskać wiarę w miłość

 

Serial producentów „Stranger Things” zauroczy nawet zadeklarowane racjonalistki. Lily (Midori Francis) marzy o znalezieniu bratniej duszy. W jednej z nowojorskich księgarni zostawia notesik, w którym wyzywa odbiorcę do gry w prawdę i wyzwanie. Jej wiadomość znajduje Dash (Austin Abrams, czyli Ethan z „Euforii”), który mimo młodego wieku zdążył już zwątpić w miłość i magię świąt. Nastolatkowie rozpoczynają zabawę, która odmieni ich życie. W tle magiczny Nowy Jork.

„Świąteczny szok”: Dla tych, którzy mierzą się z miłosnymi rozterkami

 

Pierwsze spotkanie z rodziną swojej dziewczyny może być stresujące. Szczególnie jeśli, tak jak Abby (Kristen Stewart), planujesz się oświadczyć. Jej idealny scenariusz legnie jednak w gruzach, gdy odkryje, że Harper (Mackenzie Davis) nigdy nie dokonała coming outu przed swoimi rodzicami. „Świąteczny szok” w zabawny i prawdziwy sposób oddaje szereg emocji związanych z potrzebą akceptacji, bycia sobą i spędzenia magicznych świąt w gronie najbliższych.

„Randki od święta”: Dla singli

 

Sloane (Emma Roberts) i Jackson (Luke Bracey) mają ze sobą wiele wspólnego – są singlami, ich rodziny stale próbują ich zeswatać z niewłaściwymi osobami i nie znoszą świąt. Aby zapobiec kolejnym niewygodnym pytaniom i skazanym na porażkę randkom, postanawiają zostać parą… od święta. Szybko odkrywają, że wspólnie spędzony czas ich do siebie zbliża. 

(Fot. materiały prasowe Netflix)

„Świąteczny kalendarz”: Dla spragnionych magii świąt

 

Fotografka Abby (Kat Graham, Bonnie z „Pamiętników wampirów”) marzy o wielkiej karierze. Ciągle jednak czeka na swój wielki moment, dorabiając jako elfka w świątecznym miasteczku. Jej życie zmienia się, gdy od dziadka otrzymuje w prezencie magiczny kalendarz. W tym samym czasie w życiu Abby pojawiają się dwaj mężczyźni, którzy zaczynają konkurować o jej serce – kolega z dzieciństwa, Josh (Quincy Jones) i nieznajomy Ty (Ethan Peck).

„Świąteczny książę”: Dla marzycielek

 

Początkująca reporterka Amber (Rose McIver) otrzymuje pierwsze poważne zadanie – ma przygotować materiał o przyszłym następcy tronu Aldovii, księciu Richardzie. Wyrusza do odległego państewka, podając się za guwernantkę siostry monarchy, księżniczki Emily. Wkrótce odkrywa, że utrzymanie misji w sekrecie może nie być takie łatwe. Pierwsza część świątecznej trylogii, której główna bohaterka jest mieszanką księżniczki Disneya i Carrie Bradshaw.

(Fot. materiały prasowe Netflix)

„W śnieżną noc”: Dla młodych zakochanych

 

W Wigilię nad małe miasteczko nadciąga śnieżna zamieć, która wywoła prawdziwą rewolucję w życiu licealistów. W ciągu jednej szalonej doby bohaterów czeka seria niecodziennych spotkań (na czele ze sławnym piosenkarzem i tajemniczą kobietą w folii aluminiowej), poszukiwania skradzionego kegu i epicka impreza w ich ulubionej knajpie. Gdy nadejdzie Boże Narodzenie, nic już nie będzie takie jak dawniej. W adaptacji bestsellerowej powieści Johna Greena zobaczymy, m.in. Kiernan Shipkę z „Chilling Adventures of Sabrina” i piosenkarkę Isabelę Merced.

„Cztery gwiazdki”: Dla świątecznych sceptyczek

 

Kate i Brad nie znoszą świąt, dlatego co roku wylatują na ten czas w tropiki. Pewnego razu, w wyniku serii niefortunnych zdarzeń, nie udaje im się jednak wyjechać, więc zmuszeni są odwiedzić skłócone rodziny. Nie tracąc familijnego wydźwięku, twórcy podejmują ważny temat świątecznej traumy, która sprawia, że wiele osób postrzega spotkania jako przykry obowiązek.

(Fot. materiały prasowe Netflix)

„Zamiana z księżniczką”: Dla tych, którzy marzą o zmianie

 

Stacy i Margaret (Vanessa Hudgens z „High School Musical” w podwójnej roli) dzieli niemal wszystko – pierwsza jest właścicielką malutkiej cukierni w Chicago, druga – następczynią tronu w malowniczym księstewku w Europie. Są do siebie podobne jak dwie krople wody. Gdy przypadkowo ich drogi się krzyżują, postanawiają zamienić się miejscami. Ich decyzja zapoczątkuje serię nieprzewidzianych wydarzeń. Jeżeli już znacie tę świąteczną komedię, to niedawno ukazała się druga część przygód Stacy i Margaret.

„Wieczny singiel”: Dla szukających miłości

 

Święta to czas miłości. Wie o tym główny bohater filmu Michaela Mayera grany przez Michaela Urie Peter. Żeby uniknąć tradycyjnych pytań o status matrymonialny, przyjeżdża na święta z przyjacielem Nickiem (Philemon Chambers). Mają udawać, że są parą. Misterny plan legnie jednak w gruzach, kiedy Peter spotka się na bardzo udanej randce w ciemno z przystojnym trenerem Jamesem (Luke Macfarlane), którą zorganizowała matka głównego bohatera (Kathy Najimy). Czy Peter w końcu odkryje swoje prawdziwe uczucia?

„Świąteczny spadek”: Dla stęsknionych za rodziną

 

Beztroskie życie Ellen (Eliza Taylor, Clarke z „The 100”) upływa pod znakiem zakupów, imprez i skandali. Gdy pewnego wieczoru rujnuje przyjęcie zorganizowane przez jej ojca, ten postanawia dać jej nauczkę. Ellen stanie na czele rodzinnej firmy i odziedziczy fortunę ojca, pod warunkiem że osobiście dostarczy tajemniczą przesyłkę do rodzinnego miasteczka. Bohaterka ma tam spotkać się ze swoją dawno niewidzianą rodziną i znajomymi, na czele z Jackiem (Jake Lacy, „Carol”). Czy powrót do korzeni zmieni Ellen?

(Fot. materiały prasowe Netflix)

„Upalne święta”: Dla fanek nietypowych świąt

 

Gdy jej syn wyjeżdża na studia, Kate (Kristina Davies, czyli Charlotte z „Seksu w wielkim mieście”) postanawia zorganizować drugi miesiąc miodowy dla siebie i męża. Ten jednak oświadcza jej, że odchodzi. Załamana postanawia sama polecieć do Zambii. Na miejscu jej przewodnikiem zostaje Derek (Rob Lowe, Chris z „Parks and Recreation”). Wspólne przygody zbliżają ich do siebie. Ale czy Kate jest gotowa na nową miłość, i to na drugim końcu świata? „Pożegnanie z Afryką” w świątecznym wydani

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij