Znaleziono 0 artykułów
04.12.2018
Artykuł sponsorowany

Szlachetnie urodzone

04.12.2018
Kasia Sokołowska w świątecznej kampanii Apart (Fot. materiały prasowe)

Kamienie szlachetne, które kiedyś stanowiły gratkę dla kolekcjonerów biżuterii, dziś coraz częściej pojawiają się nie tylko na wybiegach, ale także modnych ulicach i w ofercie ulubionych jubilerów, także w salonach Apart.

Kamienie szlachetne nigdy jednak nie będą powszechnie dostępne. I dobrze, bo ich wyjątkowość opiera się na tym, że są rzadkie. Każdy element biżuterii, który wyróżnia się diamentem, szafirem czy rubinem, może stać się lokatą kapitału, najcenniejszym prezentem albo skarbem, który przekazuje się z pokolenia na pokolenie. Te rodziny, które nie mogą poszczycić się kolekcją klejnotów, coraz częściej zaczynają ją tworzyć w oparciu o rodzime marki jubilerskie.  

Kasia Sokołowska w świątecznej kampanii Apart (Fot. materiały prasowe)

W kolekcji Apart można regularnie znaleźć modele zdobione najbardziej wartościowymi kamieniami szlachetnymi. Pierścionki zaręczynowe, z której słynie poznańska marka biżuteryjna, często przybierają klasyczny kształt. A najbardziej ikoniczny model nie byłby pełny bez pięknie oprawionego diamentu. Marka jubilerska uważnie śledząc światowe trendy, traktuje kamienie szlachetne jako punkt wyjścia także do eksperymentów z formą. W ofercie można więc znaleźć nowoczesne perłowe kolczyki, wyraziste naszyjniki, które Amerykanie nazywają statement necklaces, czy pierścionki do noszenia po kilka naraz. Polki, inspirując się stylem hollywoodzkich gwiazd, coraz chętniej sięgają po biżuterię, która nosi indywidualne piętno projektantów. Najpoważniejszą zmianą, która nastąpiła w modzie w ciągu ostatnich kilku lat, jest oswojenie się z eklektyzmem nawet stylowych konserwatystek. Teraz łączenie stylów – codziennego z wieczorowym, eleganckiego z nonszalanckim, czy sportowego z seksownym – wyróżnia nie tylko influencerki z Instagrama. Konsekwencją tej rewolucji jest nowe podejście do biżuterii. Nawet tę najcenniejszą nosi się teraz na co dzień, sprawiając, że proste zestawy dżinsów, t-shirtów i marynarek awansują do rangi stylizacji na gwiazdorską miarę. Prezentujemy więc pięć najmocniejszych trendów w biżuterii z kamieniami szlachetnymi. Do wykorzystania w czasie świątecznym i noworocznym na wielkie gale, przyjęcia z przyjaciółmi i spotkania rodzinne. A potem, już w 2019 roku, najszlachetniejszą biżuterię można komponować z ubraniami na kolejne sezony. Bo tak ponadczasowe klejnoty w każdej oprawie lśnią pełnym blaskiem.

Kasia Sokołowska w świątecznej kampanii Apart (Fot. materiały prasowe)

 Po prostu perły

Kolczyki Apart z białego złota z diamentami i perłami South Sea, cena: 11990 zł (Fot. materiały prasowe)

Perły rozświetlają cerę, podkreślają spojrzenie, działają jak kuracja odmładzająca. Dlatego każda kobieta, która nosi te wydobywane z morskich głębin kamienie, czuje się w nich wyjątkowo. W tym sezonie perły przybierają coraz to nowe kształty. Wciąż kochamy klasyczne kolczyki z jedną perłą, ale coraz częściej sięgamy po biżuterię o nowocześniejszym charakterze. W jej ramach perły wciąż błyszczą, ale zaczynają pasować nie tylko do stylizacji eleganckich, ale także minimalistycznych. 

Kamienie nabierają kolorów

Złota bransoleta Apart 459 zł (Fot. materiały prasowe)

Ametyst znany od czasów antycznych, tanzanit odkryty w Tanzanii dopiero w 1967 roku i szlachetny szafir, który kocha towarzystwo złota. W kolekcji Apartu każdy z tych kamieni szlachetnych znalazł dla siebie miejsce szczególne. 

Naszyjnik z białego złota z brylantami, tanzanitami i szafirami Apart, cena: 49 990 (Fot. materiały prasowe)

Kobiety, które inspirują się trendami z wybiegów, zakochają się w biżuterii o nieregularnych formach, a miłośniczki klasyki spod znaku złotej ery Hollywood nie będą mogły oderwać wzroku od kolii z szafirami albo kolczyków łączących błękitne kamienie z brylantami. 

Kolczyki z żółtego i białego złota z brylantami i szafirami Apart, cena: 3 990 zł (Fot. materiały prasowe)

 

Ogrom wrażeń

Naszyjnik z pereł z elementami z białego złota z brylantami Apart, cena: 12 990 zł (Fot. materiały prasowe)

Statement necklaces to dla gwiazd Hollywood jeden z najważniejszych elementów stroju. Gdy na czerwonym dywanie odsłaniają szyję, dekolt i ramiona, chcą ubrać skórę w coś równie pięknego, jak one same. Wtedy z pomocą przychodzą kolie, naszyjniki i łańcuszki. Im bardziej kosztowne, tym lepiej. Status zapewniają im kamienie szlachetne. To mogą być brylanty, szafiry, szmaragdy, a w tym sezonie coraz częściej perły. Dla jubilerów największym świętem są Oscary. Prześcigają się wtedy w wymyślaniu biżuterii, która natychmiast staje się przedmiotem pożądania całego świata.

Pięknego nigdy za wiele

Pierścionek z żółtego złota z brylantami Apart, cena:  9 990 zł (Fot. materiały prasowe) 

Niezmiennie od kilku sezonów uznaje się, że więcej znaczy... lepiej. A w każdym razie jeśli chodzi o biżuterię. Wtedy minimalizmu można trzymać się w sposobie ubierania. Asymetryczne kolczyki, pierścionki noszone po kilka naraz, bransoletki zdobiące całe przedramię. Wbrew pozorom, towarzystwo innych szlachetnych modeli wcale nie odbiera wyjątkowości każdej rzeczy z osobna. Dlatego warto zainwestować chociażby w pierścionek z brylantami, który oplata palec szlachetną obręczą. 

Epoka bez końca

Kolczyki z białego złota z brylantami i szafirami Apart, cena: 16 990 zł (Fot. materiały prasowe)

Mianem vintage określa się już nawet modę sprzed kilkunastu lat. Nie mówiąc już o stylu lat 80., który na wybiegach powraca cyklicznie od zakończenia tamtej dekady. W tym sezonie widać echa ery nie tylko w detalach ubrań takich jak falbanki, podkreślone ramiona, czy asymetria. Także biżuteria bywa duża, wyrazista, dyskotekowa. Łagodną wersję tego trendu prezentuje także Apart. Kolczyki w kształcie łezek mogłyby równie dobrze pochodzić z kolekcji naszych mam. Nowoczesnego charakteru dodają im niewielkie szafiry. 

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij