Znaleziono 0 artykułów
09.02.2021

Szwedzka wersja „The Crown”

09.02.2021
Fot. Michael Campanella/Getty Images

Szwedzka telewizja TV4 i platforma C More pracują nad serialem, który opowie o życiu 74-letniego króla Karola XVI.

Nigdy nie byłam fanką monarchii, ale gdy przeczytałam sześć czy siedem stron scenariusza, zaczęłam płakać, bo był tak mocny i wzruszający – powiedziała Josefine Tengblad, szefowa dramatu w TV4 i C More.

Nad produkcją o szwedzkim królu Karolu XVI Gustawie i jego rodzinie czuwa Åsa Lantz. Według informacji podanych przez amerykański magazyn „Variety”, serial skupi się na chwili objęcia tronu przez króla Karola Gustawa w 1973 roku (kiedy miał zaledwie 27 lat), a także na dziesięcioleciach jego panowania nad skandynawskim krajem. – Mówi się, że królowe i królowie wywarli ogromny wpływ na wydarzenia na świecie. Historia naszego króla jest inna. Nie tak widoczna na arenie międzynarodowej, a równie fascynująca. Dla wielu z nas zupełnie nieznana – mówi Lantz.

Szwedzka rodzina królewska została poinformowana o projekcie, a rzecznik królewskiego dworu w rozmowie z dziennikarzem gazety „Dagens Nyheter” powiedział: – Jak rozumiemy, będzie to produkcja dokumentalno-dramatyczna. Jeśli chodzi o seriale dokumentalne, ważne jest, by były one jak najbardziej zbliżone do prawdy, by fakty zostały przedstawione poprawnie. Jeśli chodzi o ich udramatyzowaną część, opiera się ona na wolności artystycznej, nad którą nie mamy kontroli.

Szczegóły dotyczące obsady oraz daty planowanej premiery serialu nie są jeszcze znane.

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij