Znaleziono 0 artykułów
01.04.2021

Dwa nowe seriale o cesarzowej Sisi

01.04.2021
"Sissi" w reżyserii Ernsta Marischka (Fot. materiały prasowe)

Serial „The Empress” platformy Netflix przybliży losy Elżbiety Bawarskiej, cesarzowej Austrii i królowej Węgier, znanej jako Sisi.

W latach 50. austriacki reżyser Ernst Marischka nakręcił trzyczęściową serię filmową przedstawiającą historię miłosną księżniczki Elżbiety (Romy Schneider) i cesarza Franciszka Józefa (Karlheinz Böhm). Ponad pół wieku później Netflix na nowo opowiada o losach słynnej Sisi.

Sześcioodcinkowy serial „The Empress” w reżyserii Katrin Gebbe i Floriany Cosseny skoncentruje się na pierwszych miesiącach księżniczki na wiedeńskim dworze. Główną osią narracji będzie rodzące się uczucie między Elżbietą a Franciszkiem z zazdrością i intrygami w tle. „Widz zostaje przeniesiony do błyszczącego świata, w którym młoda Sisi musi walczyć o swoje” – czytamy w opisie fabuły. – To kobieta wyprzedzająca epokę, buntująca się przeciwko sztywnym zasadom XIX wieku – mówią Katrin i Floriana. Twórczynie zamierzają także odtworzyć tło historyczne i zarysować ówczesną sytuację polityczną.

W rolach głównych zobaczymy Devrim Lingnau („Caramilla”) oraz Philipa Froissanta. – Devrim to nie tylko niezwykle utalentowana aktorka, ona uosabia kobietę, jaką była Sisi: inteligentną, namiętną, buntowniczą – komentuje wybór główna producentka serialu, Katharina Eyssen.

Co ciekawe, równolegle powstaje serial biograficzny „Sisi” dla niemieckiej telewizji TVNOW również przedstawiający historię Elżbiety Bawarskiej. W cesarzową wcieli się Dominique Devenport, a w cesarza Jannik Schumann.

W sieci jest już zwiastun niemieckiego serialu.

 

Premiery obydwu produkcji zaplanowano na wiosnę 2022 roku.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij