Znaleziono 0 artykułów
07.10.2020

„The Supermodels”: złota era wybiegów

07.10.2020
Linda Evangelista, Naomi Campbell i Christy Turlington (Fot. Getty Images)

„Za mniej niż 10 000 dolarów to ja nawet nie wstaję z łóżka” – mówiła Linda Evangelista, jedna z czterech najsłynniejszych gwiazd wybiegów lat 90. Teraz ikony powracają w najnowszym serialu Apple TV+.

Piekielnie piękne, na pokazach bywały drapieżne, niekiedy eteryczne. Kobiety pragnęły wyglądać jak one, a projektanci marzyli o pracy z nimi. Cindy Crawford, Naomi Campbell, Linda Evangelista oraz Christy Turlington zawładnęły sceną mody lat 90.

Powstający serial „The Supermodels” w serii wywiadów pozwoli zajrzeć za kulisy bezprecedensowych karier najsłynniejszych modelek. Dokument przedstawi ich drogę na szczyt przenosząc widzów do końcówki ubiegłego wieku, gdy cztery kobiety z różnych zakątków świata zjednoczyły się w Nowym Jorku, by wkrótce mieć świat u stóp.

„Nie mogę się doczekać ponownego spotkania z przyjaciółmi, aby wspólnie świętować i badać, w jaki sposób supermodelki przekroczyły tradycyjne wyobrażenia i ograniczenia branży mody. Przy wsparciu Imagine Documentaries i reżyserki Barbary Kopple planujemy przestudiować zmiany w mediach i kulturze, które pomogły ukształtować i zdefiniować tę niezwykłą erę” – zapowiada na swoim Instagramie Cindy Crawford.

Serial wyreżyseruje i wyprodukuje dwukrotna laureatka Oscara, Barbara Kopple („American Dream”, „Harlan Country, USA”), a producentami wykonawczymi zostali Brian Grazer („Piękny umysł”, „Apollo 13”, „8. Mila”) oraz Ron Howard („Piękny umysł”, „Apollo 13”) wraz z królowymi wybiegów. Serial dołączy do rozszerzającej się oferty Apple TV+, w której już są nagradzane programy, jak: „Beastie Boys Story”, „Home” i „Dads”.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij