Znaleziono 0 artykułów
06.12.2022

Tilda Swinton w kreacji Charlesa Jeffreya Loverboya

06.12.2022
Tilda Swinton (Fot. Getty Images)

5 grudnia odbyła się w Londynie gala The Fashion Awards 2022. Jak co roku, na wydarzeniu zgromadzili się najlepsi projektanci, ikony stylu, rozchwytywane nazwiska ze świata show-biznesu. Wśród nich obecna była Tilda Swinton, która wybrała wyjątkową kreację Charlesa Jeffreya Loverboya przywodzącą na myśl renesansowe malarstwo.

Tilda Swinton to niekwestionowana ikona świata zarówno filmu, jak i mody. Reżyserów inspiruje swoją niezwykłą zdolnością do metamorfoz – równie przekonująco wypada w roli czarownicy, wampirzycy, jak 80-letniego mężczyzny. Projektanci zaś nie mogą przejść obojętnie obok jej posągowej sylwetki i androgynicznej urody. Aktorka chętnie sięga po awangardowe projekty i często udowadnia, że moda nie ma płci. Swinton regularnie trafia do zestawień najlepiej ubranych gwiazd Hollywood i nieustannie zaskakuje nowymi pomysłami.

Tilda Swinton (Fot. Getty Images)

Nie inaczej było na gali The Fashion Awards 2022. Tym razem gwiazda zdecydowała się na kreację Charlesa Jeffreya Loverboya, który często czerpie inspiracje z queerowych londyńskich klubów. Dla Tildy uszył jednak suknię nawiązującą do malarstwa z epoki renesansu. Gwiazda dobrała do kreacji płaszcz z surrealistycznym motywem, włosy spięła w misterną fryzurę, a na usta nałożyła pomadkę w klasycznym odcieniu czerwieni.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij