Znaleziono 0 artykułów
03.04.2020

Timothée Chalamet i Armie Hammer znowu razem na ekranie

03.04.2020
Tamte dni, tamte noce" (fot. East News)

Jak potwierdził w wywiadzie dla włoskiego dziennika „La Repubblica” reżyser „Tamtych dni, tamtych nocy”, Luca Guadagnino, fani doczekają się drugiej części filmu z udziałem Timothéego Chalameta i Armiego Hammera.

Reżyser podkreślił w wywiadzie, że współpraca z aktorami to wielka przyjemność. Z powodu pandemii nie wiadomo jednak, kiedy film pojawi się na ekranach. Guadagnino wyjaśnił, że w planach miał podróż do Stanów Zjednoczonych, by rozpocząć rozmowy na temat scenariusza drugiej części „Tamtych dni, tamtych nocy”. Lot został z wiadomych przyczyn odwołany, a wraz z nim, prace nad filmem. 

Pierwsza część obrazu przedstawia historię siedemnastoletniego Elio Perlmana (granego przez Chalameta), który spędza lato w rodzinnej willi we Włoszech. W odwiedziny przyjeżdża do nich młody wykładowca archeologii Oliver (Hammer), w którym chłopak zakochuje się bez pamięci. Widz wkracza w niezwykle wciągającą historię o młodzieńczej miłości i odkrywaniu własnej seksualności. Reżyser zadbał także o estetykę, ukazując zakamarki malowniczego miasteczka Crema. Włochy, gdzie kręcono kultowy film, to jeden z krajów najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa. Timothée wyraził swoje współczucie i solidarność z mieszkańcami europejskiego państwa na swoim Twitterze. Aktor zaapelował, aby dbali o swoje bezpieczeństwo, kierując szczególne słowa otuchy do Cremy.

Timothee Chalamet i Armie Hammer (fot. East News)

Film „Tamte dni, tamte noce”, na podstawie powieści André Acimana z 2007 roku, zdobył szerokie uznanie krytyków. W 2018 roku otrzymał Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany autorstwa Jamesa Ivory’ego. Można go teraz obejrzeć na platformie streamingowej Netflix. 

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij