Znaleziono 0 artykułów
30.11.2021

Tom Ford krytykuje „Dom Gucci”

30.11.2021
Tom Ford (Fot. Getty Images)

„Filmy z czasem stają się alternatywną rzeczywistością, która zaciera tę prawdziwą” – napisał projektant i reżyser Tom Ford w artykule na temat hitu Ridleya Scotta „Dom Gucci”. „Tom Ford Does Gucci” („Gucci według Toma Forda”) opublikowano 27 listopada na portalu Airmail.news. Krytycznie o filmie mówią również przedstawiciele rodziny Gucci.

Zdaniem Toma Forda, „Dom Gucci” może pod względem subtelności rywalizować z telenowelą „Dynastia” – jest toporny, choć miał wielki budżet. Dodał, że film Ridleya Scotta przypomina popularny program rozrywkowy „Saturday Night Live”. Po seansie projektant czuł się, jakby przeżył huragan, przez kilka dni nie opuszczał go głęboki smutek.

Zdaniem Toma Forda, fabuła filmu straciła na autentyczności przez to, że wielcy aktorzy nie są wiarygodni w wybranych dla nich rolach. Szczególnie krytycznie odniósł się do ról Ala Pacino jako Aldo Gucciego i Jareda Leto wcielającego się w Paolo Gucciego. Charakteryzację tego ostatniego nazwał lateksową protezą. „Paolo, którego spotkałem kilkakrotnie, rzeczywiście był ekscentrykiem i robił zwariowane rzeczy, ale z pewnością nie przypominał szalonego i na pierwszy rzut oka upośledzonego umysłowo człowieka” – napisał.

Kadr z filmu "Dom Gucci" (Fot. materiały prasowe)

Tom Ford docenił kostiumy autorstwa Janty Yates, zdjęcia Dariusza Wolskiego, role Adama Drivera oraz Lady Gagi, tę ostatnią uznając za prawdziwą gwiazdę tego filmu. Podkreśla jednak, że historia rodziny Gucci nie była ani trochę kampowa czy zabawna. „Była czasem absurdalna, ale tak naprawdę tragiczna”.

Tom Ford był dyrektorem kreatywnym domu mody Gucci w latach 1994-2004. Od czasu zakończenia współpracy projektuje dla własnej marki Tom Ford. W 2009 roku wyreżyserował film „Samotny mężczyzna” z Colinem Firthem, Julianne Moore i Matthewem Goode w głównych rolach, a w 2016 „Zwierzęta nocy” z Amy Adams i Jake’m Gyllenhaalem.

Jak podaje portal „Variety”, rodzina Gucci wydała oficjalne oświadczenie, w którym skrytykowała twórców filmu „Dom Gucci” za to pokazują ich ich jako bandytów, ignorantów i ludzi niewrażliwych na otaczający ich świat. Zarzucają też brak konsultacji w sprawie postaci Aldo Gucciego – prezesa marki w latach 1953-1986 i najstarszego syna założyciela domu mody Guccio Gucciego.

Hanna Łopuszyńska
Komentarze (1)

Alisa Kanas04.12.2021, 08:27
🙂
Proszę czekać..
Zamknij